Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tehetek bejelentést a...

Hogyan tehetek bejelentést a NAV-nál?

Figyelt kérdés
Működik a városunkban egy fodrászat amely nem adózik a bevételből, számlát nem ad. Hol jelenthetném be? Szeretném, ha a NAV emberei kicsit körbeszaglásznának nála.
2015. júl. 31. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Azok a fodrászok legalább dolgoznak a pénzért, anav embereinek nincs valós munkájuk, abból élnek, hogy tönkre tegyenek olyan embereket, akik dolgoznak és nemcsak a valagukat meretsztik miközben mások büntetgetéséből élnek.

Gusztustalan spicli vagy, még az ellenségemet sem jelenteném fel anavnál

2015. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
35%
2015. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Jó drága fodrászat lehet, ahol rendszeresen több, mint kilencszázezer forint egy-egy személy részére a szolgáltatás. Ugyanis, ettől az értéktől köteles a szolgáltató, természetes személy részére, számlát adni. Illetve, ez alatt az összeg alatt is, ha kéri, de ez nemigen szokás, mert nagyon szűk az a réteg, akik költségként elszámolhatják.

Ha kértél számlát, nem hiszem, hogy megtagadták az adását.

2015. aug. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Most őszintén miért fáj az neked ha nem tömi állambácsi zsebét és azon belül a politikusok zsebét? Az ilyen spiclik a legrosszabbak, mikor csak azért csinálja, hogy ártson vele...
2015. aug. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

Nyugodtan lehet támadni, attól függetlenül nem vagyok híve a "besúgásnak", DE:


Az én fodrászom sem ad soha, sajnáljuk, hogy milyen sz@r neki, aztán évente kétszer megy Máltára nyaralni. A volt munkáltatóm nem fizetett bért, mondván, hogy nem tud, miközben "kastélyt" vásárolt magának. Miután "besúgtam" a hatóságnál, érdekes másnap, rögtön megvolt a 7 hónapnyi elmaradt bérem. Mindeközben a kórházba én viszem be a WC papírt, etetem a nagypapám, mert a bérrel ellátott (most mindegy, hogy mennyivel) dolgozók alacsonynak érzik a bérüket, és kevesen vállalkoznak a betegek ápolására. És persze közben a legnagyobb pazarló az állam. Ezeket a lyukakat úgy fogják betömni, hogy nekem lesz több az adóm, egyéb fizetnivalóimat megemelik, mert én nem tudok (nincs rá módom), hogy "csaljak".

Ilyen formán simán elmondhatom, hogy lassan én, és még vajmi kevesen, de egy egész országot tartok el a fizetésemből, benne a fodrászomat is. :)


Pro és kontra...

2015. aug. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Te az ötvenes években sokra vitted volna!
2015. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 belapus ***** válasza:
10%

Azért egy adócsalót ne gondoljunk már gáncs nélküli lovagnak, követendő példaképnek.

Akik nem fizetnek adót, a tisztességes, becsületes embereket lopják meg.

Miattuk kell bevezetni különadókat, amelyek nagy részét persze áthárítják az érintettek, ezzel is súlyosbítva az alacsony keresetűek megélhetését.

A válasz nem a konkrét kérdésre vonatkozik, mert nem ismerem a tényeket.

2015. aug. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Na persze mert ez így működik, hogy mindenki adózik rendesen akkor nem kell amjd több nekik. Ha befolyik x összeg akkor is x+még több kell nekik, mindegy mennyi az x.
2015. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ha nem adózik semmit akkor meg ugyanazért vagy könnyebb munkáért több marad a zsebében míg én adózok rendesen abból a kevésből amit fizet a cég. Ez a helyes magatartás, hagyni a csalót csalni én meg tartsam el helyette a nyugdíjasokat és az államot. Tudjátok mikor. Amit eddig nem fizetett be adónak, majd befizeti büntetésként.
2015. aug. 1. 18:03
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak a válaszolónak aki segített, holnap küldöm a levelet az adóhatóság fele.
2015. aug. 1. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!