Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én is tehetek bejelentést a...

Én is tehetek bejelentést a gyámügyön, vagy csak a gyerek apja?

Figyelt kérdés

Én az apuka új felesége vagyok.

Az a probléma, hogy a férjem exfelesége rossz szemmel nézi, hogy jól kijövök az ovis kislányával.

Néhány hónappal ezelőtt emailben tett már rá burkolt célzást, hogy ellenem fogja hangolni a gyereket.

És mára már látszik is az eredménye, a kislány olyanokat mond nekem, hogy "anyukám szerint neked nem kell szót fogadnom, csak neki", vagy pedig tüntetően nem eszik a főztömből, mert "anyáé finomabb és hátha te megmérgezel", illetve egy alkalommal megütött és semmirekellő kur.vának nevezett. Én ezeket a dolgokat igyekszem türelemmel kezelni, de már nagyon elegem van.


A férjem szerint az az egyetlen megoldás, ha ő beszél az exe fejével. De már rengetegszer beszélt vele, és semmi sem változott.

Ezért arra gondoltam, bejelenteném a gyámügyön, hogy mi a helyzet, és kérném, vizsgálja meg pszichológus a gyereket, hogy valóban ellenem, ellenünk hangolja-e az anyja. Van jogom ehhez? Tehetek bejelentést? Vagy csak a férjem fordulhat hozzájuk?



2015. jan. 30. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"anyáé finomabb és hátha te megmérgezel"


Nő létedre nem jöttél még rá, hogy mennyire gonoszak tudnak lenni a nők??!

2015. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom tehetsz-e bejelentést ilyen ellened hangolás ügyben, nem hiszem, hogy lenne jogod pszichológushoz vinni, nem te vagy a vér szerinti anyja. Igazából a férjednek kellene határozottabban fellépnie. Ha a férjed nem éri fel ésszel, akkor elég sajnálatra méltó. Ez az ő ügye is, nem csak a tied.

Elég szánalmas, hogy így viselkedik ez a nő... Nem tudom, az ilyenek nem gondolkodnak?? Így akar bosszút állni vagy mi fene baja van.. Te is beszélhetsz egyébként vele, meg a kislánnyal is. Legyél nagyon erős, és igenis noszogasd a férjed, hogy legyen már tökösebb.

2015. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A férjem attól fél, hogy ha a gyámügyre megy, akkor az exe még jobban hergelni fogja a gyereket, és akkor már a férjem ellen is, nem csak ellenem, viszont azt nem érjük el vele, hogy nálunk helyezzék el a kislányt. Ezért próbál inkább szép szóval hatni az exére.


De nekem már nagyon elegem van, én már nem tudok tovább jó képet vágni ahhoz, hogy szerencsétlen gyerek ennek van kitéve.

2015. jan. 30. 17:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Bárki tehet feljelentést a gyámügyön, a szomszéd néni is, ha úgy ítéli meg, hogy a gyerek testi-lelki épsége veszélyeztetve van. Sőt, akár névtelen feljelentést is lehet tenni. Más kérdés, hogy elvált szülők esetében rengeteg bosszúból beadott feljelentés fut be a gyámügyre, és ők már szkeptikusak. Hivatalból ki kell ugyan vizsgálniuk, de néhány beszélgetésen kívül (szülővel, pedagógussal) mást nemigen csinálnak.

Ismerősömnél az exfeleség olyan durván érzelmi zsarolja a gyerekeket, hogy a 7 éves újra bepisil éjszakánként. Láthatásokra már nem is megy a gyerek, helyette az anyai nagyszülők viszik moziba... Apa tehetetlen, mert anya elvileg nem tiltja a láthatást, épp csak uszítja, meg lekenyerezi a gyereket, hogy ő ne akarjon apához menni.

Kb 20 feljelentésen vannak túl, az anya a gyámügy által többször figyelmeztezve lett, de még egy pszichológiai vizsgálatra sem kötelezték még, pedig bizonyíthatóan az apa ellen neveli a gyerekeket, ami már az ő egészséges fejlődésükre is hatással van. Ez a helyzet.

Szóval feljelentést írhatsz kérdező, de ne várj tőle sokat.

2015. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy egyes emberek így akarnak bosszút állni, hogy ehhez a gyermeket használják fel. Milyen anya az ilyen?
2015. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
veled szóba se áll a gyámügy
2015. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem le kellene üljetek hármasban a férjeddel meg az exszel. Beszéljétek át, hogy azzal, ha a gyereknek ilyeneket mond, elsősorban a kislánynak árt, nem neked, mert te felnőtt vagy és átlátsz rajta. A lényeg, hogy a férjeddel karöltve együtt kell működjetek a kislány előtt. Pl mondhatod neki, hogy az apukája is a te főztöd eszi, és látszik, hogy milyen boldog tőle.

Ha az ex semmi hajlandóságot nem mutat a változásra, akkor arra törekedj, hogy te mindig maximálisan kedves legyél a kislánnyal. Ha látja, hogy nem igaz amit az anyja mondogat neki, akkor nem is fog hinni neki, főleg ahogy idővel egyre több esze lesz. Ráadásul tini korban úgyis lesznek konfliktusai az anyjával és akkor lehet hogy hozzád fog fordulni.

2015. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6:


A gyámügynek kötelessége mindenkivel "szóba állni", ők ugyanis a gyerek érdekeit képviselik, nem pedig a méltóságukban sértett exek önérzetét. ;)

2015. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A férjem már sokszor próbált vele beszélni, de semmi eredménye. Velem pedig szóba sem áll az anyuka, ha véletlenül összefutunk valahol (ami szerencsére elég ritka), még a köszönésemet se fogadja.

Épp ezért gondoltam, hogy keményebben kellene fellépni, mert a gyerek már így is teljesen zavart, dadog, látszik rajta hogy nincs jól.

2015. jan. 31. 07:33
 10/10 anonim válasza:
Ez nagyon beteges amit a férjed exe csinal... Jezusom.. :0
2015. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!