Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1 éves kisfiam nevére vettem...

1 éves kisfiam nevére vettem autót, tényleg nincs benne buktató?

Figyelt kérdés
Mielőtt megvettem, megkérdeztem az okmányirodát, és a Gyámhivatalt is, hogy milyen hátrány érhet belőle?! A Gyámhivatal engedélye nélkül nem adhatom el, de engedélyt adnak ahhoz, hogy bármikor fiatalabb autót vásároljak szintén a fiam nevére. Tényleg ennyire egyszerű lenne? Akik hasonló cipőben járnak kérem írjanak. A családi házunkat 3 éve vettük ott 1/2 tulajdonban a két másik gyermekünk van. 4 és 5 évesek. Ott is hasonló a helyzet mint az autónál? Illetve a vételi érték felett kell mindenképpen vásárolni másikat?

2014. dec. 6. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de arra kíváncsi lennék, hogy minek kellett egy baba nevére az autó. Amire még inkább kíváncsi lennék, hogy jön a képbe a gyámhivatal. Valahogy nekem logikátlan. Van két gyerekem, nevelem őket szépen, családban. Mindenük megvan. Veszek a nevükre egy egy BMW-t teszem azt, mi a fészkes köze van ehhez a gyámhivatalnak?
2014. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert ha kiskorú a tulajdonos,azaz a nevükre van véve vagy ingatlan vagy gépjármű, egyszerre jelentik a Gyámhivatalnak, a gyámhivatal küld egy részletes levelet a törvényes képviselőnek ez esetben a szülőnek, amibe benne van minden. A Ház vásárlása után 1 héttel már jött is a levél. Azzal rendben is van minden. De most a gépjárműnél nem tudom, hogy hogyan működik azaz vettem 1,5 millió forintért a családi autót, akkor ha mondjuk 5 év múlva egy fiatalabbra szeretném cserélni, akkor ezen az értéken felül vehetek csak autót?
2014. dec. 6. 21:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekünk a nevünkön semmi sincs, az élet kiszámíthatatlan, jelenleg nem állunk rosszul, na de ki tudja, hogy mit hoz a jövő,bármikor eladósodhatunk ha valamiért hitelt kellene felvenni, és az bedőlne akkor a végrehajtó mindent elemelne, de így nem tudja, mert semmink sincs, a tulajdonosok kk. gyermekek. Sajnos sok barátunkat ismerősünket láttuk a padlóra jutni szó szerint!
2014. dec. 6. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
mivel nincs hiteletek elméletileg, nincs ami bedőljön nemde?:) amíg kiskorúak a gyerekek a gyámhivatal hagyhat csak jóvá bármilyen eladást-cserét... hisz védi a tulajdonukat... ez azért elég hülyeség részetekről, hogy már most mindent a gyerekek nevére írattok amikor még semmi gondotok, se hiteletek nincs, hisz ahogy mondod soha nem tudhatod mit hoz az élet, és mi lesz ha mondjuk elváltok és osztozni kéne? Gyámügy nem fogja megengedni, hogy felosszátok a gyerekek vagyonát :) ráért volna akkor a gyerek nevére íratni bármit is, amikor kezd valami gond lenni... ajándékozás egyeneságon illetékmentes...
2014. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy igen,a vételi értéknek megfelelően kell vagy annál több.


Egyetértek az előzővel, hogy ez nem volt túl jó ötlet. Nem kell hitelt felvenni és akkor nincs minek bedőlni, így viszont megkötöttétek a kezeteket. Sose lehet tudni, hogy kivel mi történik, pl. ha nekem 3 évvel ezelőtt azt mondja valaki, hogy külföldön fogok most élni a családdal, akkor kiröhögöm. De nem csak arról dönthettek, hogy 4-5 múlva kiköltöztök, bármi más változhat pl. egészségi állapotban és a gyerekeknek fontosabb lenne, hogy legyen ilyen-olyan méregdrága gyógykezelésre pénz, mint a saját ház. A gyerekek még kicsik, gyakorlatilag 14 évre megkötöttétek a kezeteket, hogy ne ti dönthessetek a párotokkal arról, ami gyakorlatilag a ti pénzetek, egy hivataltól kell engedélyt kérni.

2014. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jól kiszúrtatok magatokkal. Ha hitelt akarnátok felvenni mi lenne a fedezet? És ha megszorultok és el akarjátok adni a kocsit vagy a házat hogy fogjátok eladni? Talán előbb erre kellett volna gondolni, nem?
2014. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is meggondolatlannak tartom a dolgot, pontosan az előbbi hozzászólások miatt.


A kiskorú érdekének védelmét a "szülővel szemben" a gyámhivatal gyakorolja. Addig nem lép képbe, amíg a gyerek vagyonát gyarapítod, de amint "csökkented", azt már az engedélyük nélkül nem teheted meg.


Pld. Gyámhivatali hozzájárulással eladtad a gyermek tulajdonában lévő ingatlant 20 millióért, és vettél belőle egy 15 milliósat szintén a gyerek nevére. A különbözetet a gyerek érdekében valamilyen megtakarítási formában kell tartanod, tehát nem költheted csak úgy el...

2014. dec. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jól csinálják.
2014. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vaj van a fületek mögött???

Azok szoktak kk.nevére vásárolni, akiknek van miért tartaniuk pl.a NAVtól, végrehajtástól.

2014. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól kicsesztetek magatokkal, grat.
2015. aug. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!