Külföldre költözöm, mit kell intézni?
Amennyiben azonban a fenti jogcímek alapján valaki nem minősül biztosítottnak, illetve egészségügyi szolgáltatásra sem jogosult, akkor egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni, melynek mértéke 2014. január 1-jétől 6 810 forint (napi 227 forint).
----
ezt az osszeget kovetelhetik visszamenoen.
Bocsi, azt nem vettem figyelembe, hogy EU-s tagállamban dolgozol. Akkor ezt kell igazolnod, és nem kell fizetned TB-t Magyarországon. De ha volt egy időszak a tanulás befejezte és munkába állásod között, ami nem volt fedezve, azt így is be fogják hajtani, és ez teljesen független attól, hogy igénybe vetted-e a szolgáltatást vagy nem. Ez a törvény. Szóval a lényeg, hogy szerezz be valami igazolást arról, hogy mióta vagy odakint biztosítva, azzal állíts be a NAV-hoz, hogy tisztázódjon a helyzeted és ne kapjál feleslegesen fizetési felszólítást.
Itt olvashatsz részletesebben róla:
" Gondolom akkor ti nem jartatok peldaul Magyarorszagra sajat tulajdonu, kulfoldi rendszamos autoval sem..."
Ha ezt tőlem kérdezted, akkor elmondom, hogy angol rendszámú autónk van, és minden évben autóval megyünk haza Magyarországra 2-3 hétre.
Személyi igazolványt csak akkor kell leadni ha végleg akarod elhagyni az országot. Mi 7 éve élünk kint, és még mindig megvan a személyi, sőt Budapesten a lakásunk is. Állandó lakcímünk is van. Sőt, tavaly járt le a személyin, így azt is megcsináltattuk.
(9-es voltam)
tegnap 00:16
Te nagyon keversz valamit.
A linken azokról a külföldi rendszámú autókról van szó, amelyeket kint megvesznek majd otthon Magyarországon használják évekig, ezzel megúszva az átírási , biztosítási költségeket. De azok akik külföldön dolgoznak, és évente 1-2 alkalommal 1-3 hétre hazamennek nem vonatkozik egyik linked sem. Külföldi rendszámú autóval 1 hónapot tartózkodhat otthon, és használhatod. Csak igazolnod kell egy esetleges ellenőrzésnél, hogy van biztosítás rajta, és egy igazolást, hogy te külföldön dolgozol. Ebben az esetben a legjobb egy angol jogosítvány, vagy a kocsi betétlapja amin rajta van az angol lakcím. (ez nem jelenti azt, hogy ez az állandó lakcímed)
Ahogy (maradjunk Angliánál) ott sem lehet külföldi vagyis magyar rendszámú autóval hosszabb ideig közlekedni. 1 hónap után köteles vagy angol biztosítást kötni, és jelezni, hogy használni fogod, regisztrálják a gépjárműdet.
Szóval te nagyon keversz valamit. Mi minden évben van amikor kétszer is hazamegyünk pihenni. Volt, hogy a rendőrök igazoltattak minket, volt rendőr aki megmondta, hogy csak azért állított meg minket, mert kíváncsi volt milyen, hogy "az anyós ülésnél" van a kormány. Soha nem volt semmi gondunk. Nyilván nem vezetünk mint az őrültek, betartjuk a kresz szabályait így nincs semmi ok, hogy féljünk..
"De azok akik külföldön dolgoznak, és évente 1-2 alkalommal 1-3 hétre hazamennek nem vonatkozik egyik linked sem. "
Dehogynem. Nekem ezt ne magyarazd el legyszives, mert en akkor a konzulatustol a rendorsegen keresztul a jegyzoig mindenkitol megkerdeztem mi a teendo. A valasz az volt, hogy ha van magyar lakcimed, NEM vezethetsz kulfoldi rendszamu gepkocsit Magyarorszagon. Tobb elkobzott auto is volt annak idejen. Azota ezt a szabalyt kiterjesztettek egy honapra, mert az EU az orrukra koppintott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!