Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik sorban vallom be a...

Melyik sorban vallom be a megbízási szerződéses jogviszonyból származó jövedelmet?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az is jövedelem, tehát hozzáírod , ha van a másik jövedelmedhez.
2014. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván, de melyik sorba? ez volt a kérdés!

2. sor Más bérjövedelem vagy

7. sor Önálló tevékenységből szárm. jöv.

1453-as nyomtatvány

2014. ápr. 16. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Önálló tevékenységből származó jövedelemnek számít, tehát oda.
2014. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Combi27 ***** válasza:
így van, önálló tevékenységből származó jövedelem..viszont ne felejtsd el hogy 10% költséghányadot elszámolhatod költségként (így az nem adóköteles), ha nem a tételes elszámolást választottad..
2014. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy régen megbízásos melót más bérjövedelem címszó alatt vallottam be.

Ingatlan bérbeadásból származó jövedelem önálló tevékenységnek minősül, de az nem TB köteles jövedelem magánszemélyként.

Nem lesz ebből kavarodás, hogy egy nyugdíjjárulékot képező jövedelem és egy nyj. nem képező jöv. egy sorba kerül?


(Nekem logikusabb lenne más bérjöv.-ként bevallani)

2014. ápr. 26. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy Te mit látsz logikusnak, hanem az, hogy az adótörvény mit ír elő.


Önálló tevékenység és kész...:)

2014. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!