Valaki tud segíteni vámkezeléssel kapcsolatban?
Egy kínai postázós oldalról rendeltem mobiltelefont.Szingapúrból jött a küldemény (kb 11000 ft értékben).Paypallal fizettem.Ma kaptam egy levelet a Magyar Postától,hogy kérik a vámkezeléshez szükséges okiratokat és hogy a küldeményemet bejelentették a NAV-nak.
Igazolásokat,számlákat,nyilatkozatot kérnek konkrét árumegnevezéssel.Miután elküldtem az adatokat,akkor kezdeményezik a vámkezelést.
Ki járt már ebben a cipőben?Hogyan igazoljam a paypallal vásárlást?Pontosan miket kell megküldenem a megadott e-mail címre?
Az a baj hogy a paypallt nem ismerem hogy működik.
Amúgy számlát kell benyújtanod, amin rajta van a vevő, a címzett a vételár a devizanem a megnevezés a vámtarifaszám (851712) , a fuvarozási mód (légi) a fuvardíj (postaktg), mennyiség, dátum, remélem nem hagytam ki semmit. Gondolom származási igazolást kér a posta, az a rajta kell legyen a számlán, hogy made in SP, elvileg az elég. (ha nem onnan származik, akkor származási nyilatkozatot a feladótól tudsz kérni). Származási igazolás és származási nyilatkozat között az a különbség, hogy az egyik egy külön okmny, míg az utóbbi rajta szerepel a számlán. Ha egyik van, a másik már nem kell. Valószínű, hogy kérnek vámkezelési megbízást is, azt értelemszerűen kell kitölteni a számlán már szerepelt adatokkal, elakadás esetén pedig biztosan segít neked a NAV, vagy a posta!
150 euró (40 ezer forint) a felső határa a vámmentesen behozható árucikkek értékének akkor, ha EU-n kívüli webáruházból rendelünk bármilyen elektronikai eszközt.
(Az unión belülről való rendelés ez esetben is vámmentes, és az áfát is az eladónál, a forrásországnak kell megfizetni, hazai adó már nem terheli az eszköz ellenértékét.)
Az unión kívüli üzletből rendelve korábban ugyan lehetett azzal trükközni, hogy az amerikai eladó céggel ajándékként adatták fel a megvásárolt csomagot, ezt mostanra helyi törvényi változtatások miatt már nem lehet kihasználni.A személyesen történő behozatallal ellentétben a postai rendeléskor a 150 eurónál olcsóbb, de 22 eurónál drágább eszközökre vámot ugyan nem, de a hazai áfát meg kell fizetni. Ha ennél drágább eszközt hozunk be vámot és áfát is kell fizetni - már ha a kiválasztott ketyere nem 0 százalékos vámmal importálható. Fontos tudni, hogy a vámot postai rendelés esetén a szállítási költséggel és eaz setleges biztosítással növelt összeg után számítanak, az áfát pedig a vámmal megnövelt értékre kell kalkulálni.
Nem bonyolult ez, csak elsőre tűnik annak! :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!