Van erre megoldás? Bt-nk nem működik, de járulékot
kellene fizetnünk.
Figyelt kérdés
Van egy bt-nk, amiben férjem az egyetlen beltag, édesanyja a kültag. Férjemnek már majdnem egy éve nincs munkája, de mivel bt beltag, nem mehet munkanélküli segélyre sem. A bt megszüntetése is tetemes összeg lenne, plusz, ha egyszer mégis lenne megint munka, újabb vagyonokért kellene új bt-t alapítani. Szüneteltetni pedig már régen nem lehet.
Van valami megoldás erre? Nem bírjuka semmiből fizetni a járulékokat!
Azért kell fizetnie akkor is, ha nincs bevétele, sem személyes közreműködése, mert ha nincs más biztosítási jogviszonya, akkor a vállalkozási jogviszonya alapján biztosított, és legalább a minimálbér alapján meg kell fizetnie a járulékokat. Legalábbis a mi könyvelőnk ezt mondta.
2009. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
12/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak: én ezt érteném, ha csak a nyugdíjról, tb-ről lenne szó. Ezt természetesen ki is fizetnénk az én bevételeimből. De az nem világos, hogy ha nem tudunk bért kivenni, miért kell pl. szja-t, illetve a minimálbér utáni egyéb foglalkoztatói járulékokat is befizetnünk?
2009. dec. 19. 13:38
13/15 anonim válasza:
Ha nem veszel ki bért, akkor csak nyugdíj-, egészségbiztosítási- és vállalkozói járulékot kell fizetned (a bérből levonandó és a bér után fizetendő járulékokat is), SzJA-t nem. Azt mindig csak a ténylegesen felvett jövedelem után kell fizetni.
2009. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
14/15 anonim válasza:
Szerintem nézzetek kicsit utánna... Ez bizony kb két éve változott, addig valóban ez volt a helyzet. Indulj ki csak aabból, hogy az egyéni vállalkozásnál ma is igy van, de jövőre lehet szüneteltetni, pont ezért hogy egálban legyenek, céget viszont nem lehet szüneteltetni, viszont ha NEM MŰKÖDIK, evidens hogy nincs járulék fizetés. Egyébként bt beltag is kap gyedet, és akkor se műxik, és nincs járulék ugyebár... Szóval léptek kb két éve. Definiálva lett, hgoy csak az ügyvezetői feladat ellátás nem biztositási jogviszony, és ezrét kell ugye a nullás megbizási az ügyvezetésre. Gondoljátok végig, ebben hála égnek liberalizáltak, nézzetek utána. Kriszta
2009. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
15/15 anonim válasza:
Az egyéni vállalkozó biztosítási kötelezettsége a vállalkozói igazolvány átvételének napjától visszaadása napjáig, a társas vállalkozó – gazdasági társaság, az egyesülés, a szabadalmi ügyvivői társaság, a szabadalmi ügyvivői iroda – (tag) biztosítási kötelezettsége a tagsági jogviszonyán alapuló, tényleges személyes közreműködés, egyéb esetben pedig a tagsági jogviszony időtartamára áll fenn. [link]
Tehát hiába nincs személyes közreműködés, vagy nem vesz ki jövedelmet, ha egyéb jogviszony (munkaviszony, Gyed, Gyes, táppénz) alapján nem biztosított, akkor a tagsági jogviszony alapján fizetnie kell.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!