Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha elküldtem ma a NAV-nak a...

Ha elküldtem ma a NAV-nak a kitöltött papírjaimat, hogy szeretném egyénileg fizetni a TB-t és az első havi összeget már át is utaltam akkor mikortól használhatom a TAJ kártyámat?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A TAJ-kártyádat bármikor használhatod, nem függ össze a kettő.

Ha van TAJ-számod, akkor jogosult vagy egészségügyi ellátásra, és nem kell fizetned érte semmit, még utólag sem.

Ha ebből a szempontból rendezetlen a "biztosításod", az annyit jelent, hogy az orvosnál való megjelenéskor a doki felhívja rá a figyelmedet, valamint jelenti a hatóságnak, hogy van egy "potyautas" a rendszerben. Ettől Ő még köteles ellátni Téged. Az adóhatóság pedig a folyószámládat havonta megterheli a magad után be nem fizetett egészségügyi szolgáltatási járulék és késedelmi kamatai összegével. Egy idő után (akár pár év) pedig behajtja rajtad a folyószámlán lévő tartozásodat.


Ha a törvénynek megfelelően rendezed magad után a "TB-det" (egészségügyi szolgáltatási járulék), akkor ez nem fog fennállni.

2013. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. jan. 15. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!