Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt kérdezném Tőletek, hogy...

Azt kérdezném Tőletek, hogy 2012 ben nem lesz adójóváírás, azaz havonta nem lehet majd igényelni azt a 12-13 ezer forint adójóváírást. DE vissza lehet-e majd igényelni?

Figyelt kérdés
Azt ugye nem veszik el? Azaz 2013-ban visszaigényelhető lesz majd egyösszegben minden esetben? Köszönettel a válaszokért.
2011. dec. 20. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz adójóváírás sem havonta, sem utólag. Ha a munkáltatód nem emeli a bruttó fizetésedet, kevesebbet fogsz kapni, mint most.
2011. dec. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Az, hogy nem lesz adójóváírás nem azt jelenti, hogy év közben havonta nem lesz és majd az SzJA bevallásban egy összegben igényelheted, hanem azt, hogy megszüntetik.

Mivel nem lesz, sem év közben havonta, sem az adóév után egy összegben nem lehet igényelni.

Az alacsony keresetűek ismét rosszul járnak.

2011. dec. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Adójóváírás nem lesz (értsd sehogy). Azonban önkéntes nyugdíjpénztári befizetés, egészségpénztár stb. után szerintem jövőre is lesz adójóváírás (20%).
2011. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, a legtöbb ember megíszívja. Csak ma még nem tudnak róla, majd február 10-én, mikor 8000Ft-tal kevesebb pénz érkezik a számlájára...
2011. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
megszűnik az adójóváírás azaz nem lesz, vagyis kevesebb lesz a nettód amit kézhez kapsz. példaként 100.000 bruttó fizetésnél 2011-ben 74280 volt a nettód, jövőre, azaz 2012-ben 65.500 lesz, vagyis 8780-al kevesebb lesz a béred, vagyis közel 10.000 ft-al kapsz kevesebbet, a durva az hogy a magasabb fizetésű embereknek meg pont hogy nő a pénzük pld: 2011-ben ha a bruttó 300.000 akkor 186550 a nettód, 2012-ben 192.266 vagyis a magasabb keresetűek pont hogy többet fognak hazavinni, persze bérkalkulátorral számoltam most gyorsan, és 0 gyerekkel ha van gyerek akkor lehet jóval több ha sok gyerek van akkor bőven a bruttó felett van a bér.
2011. dec. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 menta34 ***** válasza:
Jó reggelt minden fülkeforradalmárnak:)
2011. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azonban önkéntes nyugdíjpénztári befizetés, egészségpénztár stb. után szerintem jövőre is lesz adójóváírás "


Csak azt adókedvezménynek nevezik. Ezek eddig is csak olyan formában voltak igényelhetők, hogy a pénztárnak elutalod a kedvezményt, te nem vehetted fel.


A lakáshitel kedvezménye is marad, de azt csak egy egyre szűkebb kör veheti fel. (2006 előtt felvett hitelre a családi pótlékra jogosultak.)

2011. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már bocs de a minimálbéreseknek nem lesz kevesebb a nettójuk. Pont ezért emelték a minimálbért.

Csak azok szívják akik akik havi brutto 94-202 ezer forint között keresnek és idén nem kompenzálja a munkáltató nekik.

2012. jan. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy emelik a béreket, de akkor is kisebb arányban, mint ahogy az árak nőttek/nőnek...

Elvileg az új bérrel is kevesebb lesz a fizetés, mint tavaly. Vagy nem jók a kalkulátorok?

2012. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!