Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alapítok egy kft-t, akkor...

Ha alapítok egy kft-t, akkor pl.100. 000, - Ft bevételből mennyi marad végül nettóban a cégemé? Havonta milyen adókat, járulékokat kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy össze tudok gyűjteni 500.000,- Ft-ot, ami a cég törzstőkéje lesz. És tegyük fel, hogy ki tudom fizetni a bejegyeztetés díját (ügyvéd, cégbíróság blabla). Tehát miután sikeresen meg lett alapítva egy kft. minimális törzstőkével, milyen kötelező költségek, adók, járulékok vannak?

Mondjuk, ha futár cég vagyok, a benzint meg kell venni, karban kell tartani a járgányt és úgy havi 70-80 ezret jó volna minimum havonta (nettóban) jövedelemként kivenni. Ezen kívül miket kell fizetni: adó, járulék stb. címen? 2012-re vonatkoztatva, ha lehet!


2011. dec. 15. 11:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én értem amit mondasz, de azt értsd meg, hogy van egy bizonyos szintű információmennyiség, aminek a pontos és felelősségteljes közlése időbe telik. A könyvelőknek a működéshez időnként kötelező továbbképzésen kell részt venniük ahhoz hogy naprakész információik legyenek az adózásról, ha valamit elrontanak a könyvelésben, őket vonják felelősségre, ezért biztosítást is kell fizetniük ugye, ezek után még legyenek kedvesek válaszolni nem kicsit összetett kérdésekre amit egy olyan ember tett föl, aki valószínűleg nem is egy megyében lakik velük, és ide a rozsdás bökőt hogy nem lesz így az ügyfelük. Egyébként a blogoddal nincs semmi baj, de túlzás hogy erről szólna. Nekem meg ne papolj arról hogy azért szar Magyarország mert mindenki pénzért akar mindent, mert én pl 1,5 évig dolgoztam fizetés nélkül a hivatás és a munkahely szeretetétől fűtötten, mert a tisztelt önkormányzati képviselőink úgy döntöttek hogy a ránk kiszabott munka elvégzéséért nem is érdemlünk pénzt, mert nem vagyunk pártkatonák. Ezúton is köszönöm a kedves szavazópolgároknak, hogy sikerült kiölniük belőlem mindenféle felelősségtudatot ezzel a mocskos országgal szemben. :)
2012. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A blogom erről szól, erről is, csak még nem látod a politikai bejegyzéseket, pár napon belül felteszem, ha van időd nézd meg... Ahol pont erről fogok beszélni, és nem csak beszélni, hanem valós, kreatív megoldásokat közzétenni...


A rossz beidegződés, sajnos, nem az ország a mocskos, hanem a politika. De erről könyvemből egy szakasz, ahol egy volt auchwitzi túlélő elmondja, az egész nem jött volna létre, ha nincsenek százezrek, aki hajlandóak hitlert szolgálni! Van 300 akárhány képviselőnk, tény, sz@r amit csinálnak, de mi 9 millióan vagyunk! Ha mi egymást gyűlöljük, mi változik? azt mondod, ironikusan, köszönöd a szavazóknak!


Itt kezdődik a gyűlölet, utálat a másik felé. Én is fideszre szavaztam, ez a demokrácia, döntünk. De nem látunk a jövőbe! Jogunk van dönteni, de ezért ne kelljen már azt elszenvedni senkinek, hogy miattad ilyen az ország, mert rá szavaztál! Honnan tudtam volna mi lesz? Jobb lett volna az mszp? Mennyivel? 8 évük volt! Ugyanezt csinálja mind! Tök mindegy ki van hatalmon, mert nemtörődöm mind! Én szavaztam a fideszre, a blogon mégis támadni fogom a szerencsétlen Matolcsival az élen... a nem normális...


És ott majd rákérdezek, hogy vajon, a magánember mivel különb? Sok mindent felsorolok, amit meg lehetne tenni, nekünk! hogy működjön az ország! Nem kell mindenért a 300 képviselőt vádolni! Mi is tehetnénk! És a blogon elmondom, hogy!


Én megértem azt is, amit te mondasz... de ha te is ugyanolyan önző módon viselkedsz, mint a politikus, mivel vagy másabb? Ha téged nem érdekel, hogy egy apróságban segíts valakinek, szerinted a Matolcsit érdekelni fogja, hogy megélsz-e havi 47 ezerből? Te különb vagy, ha átveszed a politikusok mentalitását?


Nekem is felsőfokú gazdasági végzettségem van, nem használom, ezért nem vagyok képben.. de azért néhány kulcsot leírni valakinek... elmondani, hogy bevihet-e 10 éves autót apportba, illetve milyen értékig lehet egyáltalán, elmondani, hogy 100 ezer eredményből mennyi marad neki tisztán, vagy hogy kb. 3-400 ezer bruttó bevételt mindenképpen el kell érnie, hogy ne halljon éhen, mert magasak lesznek a költségei az üzemanyag, autófenntartás, cégautó adó, könyvelő stb miatt... ezeknek nem gondolom, hogy annyira utána kéne nézni....


És lehet, hogy más megyében lakik, még az is lehet, nem hoz létre vállalkozást, de ha mögé tetted volna az elérhetőségedet, már egy jó ajánlód lenne...


Én akihez mentem könyvelőhöz mindent elmondott nekem ingyen, végül nem hoztam létre a vállalkozást pont azért, mert nem hozott volna annyit, hogy megérje, maximum hatalmas kórházi számlákat a kimerültség és idegeskedés miatt... de biztosan ajánlani fogom őt másnak, ha lesz ismerősöm, akinek kell, mert láttam, hogy jók a tanácsai, jókat mondott, és ingyen mondta!!!


Egy jó cégér többet ér akármilyen reklámnál! Apró dolgokkal, gesztusokkal hidd el, nagyon sokat el lehet érni! Pozitív irányba...

2012. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm mondta egyszer, hogy azért szavaz a Fideszre, mert az a kisebbik rossz, meg nincs kire szavazni. Szerintem az emberekben van egy olyan téves elképzelés a választási rendszerünkkel kapcsolatban. Ugyebár a 2. fordulóban akár megvolt az 50% támogatottság, illetve a részvétel akár nem, az nyert akinek több szavazata volt. Tegyük fel hogy senki nem megy el szavazni, csak tényleg a jelöltek családja és barátai, akkor akárhány szavazat is érkezik be, az nyer, akinek több van. Ilyen alapon az emberek azt gondolhatják, hogy ha nem mennek el valakire szavazni, akkor az olyan, mintha egy másik csoportot támogatnának, pedig ez nem így van, mivel nem a választásnál dőlnek el a dolgok, hanem a kopogtatócédulák gyűjtésénél. Onnantól kezdve hogy olyan ember számára töltöd ki a kopogtatócéduládat, aki szerinted nem alkalmas a feladatra, függetlenül attól hogy milyen pártszínekben pompázik, te is felelős vagy a kialakult helyzetért. A véleményem ez alapján az, hogy ami Magyarországon az elmúlt 22 évben ment, az a nép akarata.
2012. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk már csak egyfordulós lesz a szavazás. De érte amit mondasz. nyilván, mi is felelősek vagyunk, hogy kire kopogtatózunk, kire szavazunk.


De engedj meg egy példát: Veszel egy használt autót, nem vagy autószerelő. De venned kellett valamit. Jónak tűnt, csak átvertek vele. Ha nem vagy autószerelő, lakatos, karosszériás, soha nem veszed észre. Felelős vagy a későbbi hibákért?


Nem annyira, mert akkor még nem voltál annyira képben, de annyiszor vertek már át, hogy már jobb képed van, mire kell figyelned... De te tudsz őszinte, kreatív embert a politikában, akinek még van hitele? Aki tisztességes autót árul? Mondj 3 nevet.


A felelőssége az embereknek inkább ott van, hogy a maradék döntésük 90%-ával mit kezdenek! Azaz a 4 év alatt, hogyan állunk egymáshoz, hogyan tartunk össze akkor is, ha ezek a szerencsétlenek már azt sem tudják, mit csinálnak...


A felelősség nem csak a szavazáson dől el, hanem hogy utána milyen döntések mellett állunk ki. Az a fideszes, aki még mindig kiáll matolcsy mellett... hátsz... na ott a felelősség... de fordítva, az az mszp-és aki kiállt az mszp rossz döntéseiért, szintén ott a felelősség...


A nép akarat ezen túl ott van, hogy nem áll meg a zebrán, inkább elüti a gyalogost. Ilyen külföldön nincs. Ott partner a másik ember, itt ellenség... Ott nincs olyan, hogy nem állok a mozgó lépcső jobb oldalára, hogy a másik ne tudjon elmenni, mert azt mondják, menj vissza magyarországra, ha nem tudod betartani, és figyelni a másikra... a felelősség itt van...


Ott ha hiszed, ha nem, tényleg ingyen adnak alap információkat, tele a net free tutorialokkal, nálunk azt is pénzzé akarja tenni mindenki, amit lelopott külföldi oldalakról... a felelősség itt van...


A felelősség nem áll meg a szavazáskor. Négy évig mindenki felelős a további döntéseiért!


Ezen kéne változtatni, amihez majd a blogon adok tippeket, amik külföldön már működnek...

2012. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 zoli17 ***** válasza:

megindul a harc az információ cseppért. :DD


a piacon nem egyszer odahív a kofa, hogy kostoljam meg az árúját, és veszek is ha jó! komolyan! a szobafestő példa jó volt! jot nevettem, elképzeltem a szitut.


én is régóta keresek ilyen alap kalkulátort, mint a jövedelem adónál. neten fenn van 10 helyen beütöd mennyit kerestél, korodat, meg a gyerekeket. és kidobja. majd minden esetben a btutto bér 50% át dobja ki. és tudom, hogy amennyit kertesek, annyit keres állam is. miért nem lehet ilyet válaszolni céges adónemekkel. nem mondom meg én hogy küszöböltem ki nagyon nehezen az átláthatatlanságot, mert egyből rávágjátok adóelkerülő vagyok, frázt! egységes adókulcsra váltottam, mert ez felfoghatatlan. ugyan a könyvelő nem akart közreműködni, de az adóhivatal készséggel segített kitölteni, az adóbevallásomat (söralátét) ingyen. egyéni váll lettem, és biztos hogy nagyságrendekkel egyszerűbb mint a cég! és jobban is járok! könyvelő csak kft vel foglalkozik.. most tanulom, a másikfajta egyszerűsített bevallást magam megírni. kevés számlám lesz, általány költséget kértem. az éves könyvelésem: év végén

összeadni az éves bevételt. annak 40 % át levonom költségnek! a 60% nak az x % át ott felejtem az adóhivatalnál (1 kulcsos). azt viszont látás! (különleges adózó lettem kb 1 éve van ez a kategoria. könyvelő több, mint furán nézett rám. ő havi 25.000 et kér, de már készítettem próba bevallást (ingyen), és elfogadták így! jobban jövök ki, egyszerűbb, és a cég alapítás és fenntartás eddig 15.000 ft volt. nem 200 mint kftnél, meg könyvelés garmada. egymagam intézem ügyvéd sem kell, sorban állás nélkül bejutottam. priviben talán megadom a titok nyitját, de nem hallgatom hogy ez adó elkerülés, mert adózhatnék magasabb kulcsal is.)

pontos hiteles számokat nem tudok mondani mert nemrég váltottam, még magam se hiszem el ennyivel egyszerűbb, nem akarom elkiabálni. (de hát hivatal eddig nem reklamált valami nem jó. tehát hibátlan. és jobban jöttem ki, mint könyvelővel meg kftvel)

2013. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 zoli17 ***** válasza:

magyar vállalkozási adó kalkulátor


[link]


[link]


[link]


[link]



találtam kalkulátort!!!

siralmas :)

2013. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!