Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alapítok egy kft-t, akkor...

Ha alapítok egy kft-t, akkor pl.100. 000, - Ft bevételből mennyi marad végül nettóban a cégemé? Havonta milyen adókat, járulékokat kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy össze tudok gyűjteni 500.000,- Ft-ot, ami a cég törzstőkéje lesz. És tegyük fel, hogy ki tudom fizetni a bejegyeztetés díját (ügyvéd, cégbíróság blabla). Tehát miután sikeresen meg lett alapítva egy kft. minimális törzstőkével, milyen kötelező költségek, adók, járulékok vannak?

Mondjuk, ha futár cég vagyok, a benzint meg kell venni, karban kell tartani a járgányt és úgy havi 70-80 ezret jó volna minimum havonta (nettóban) jövedelemként kivenni. Ezen kívül miket kell fizetni: adó, járulék stb. címen? 2012-re vonatkoztatva, ha lehet!


2011. dec. 15. 11:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, legalapvetőbb kérdés az lett volna, hogy...


Vajon milyen cégformában érdemes futárcéget alapítani?

2012. febr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értem mit nem lehet ezen segíteni? Ezért sz@r az országunk, mert itt mindenki minden kis apró sz@r információt pénzért akar adni! Ilyen külföldön nincs!!!! Ott ezernyi segítséget találsz mindenben, nálunk mindenki pénzért adná! Nevetséges...


Na akkor, nem vagyok könyvelő, de gazdasági fősulit végeztem, igaz már régebben, és nem ezzel foglalkozom, de elmondom nagyjából... hogy tervezhess...


Először is 2012-ben magad után a járulék kb 50 ezer forint... most nem írom le tételesen, számolj ennyivel...

Aztán, 70-80 ezer ből nem lehet megélni. Aztán, mindenről szerezz számlát, amit veszel a cégben, hogy költségként elszámold. Aztán bármit eladsz, próbáld feketén, különben a büdös életben nem élsz meg :)


Ha tárgyi eszközt veszel, kisebb értékűt, azt egyben le lehet írni vagy felesben két év alatt. Asszem 100 ezer alatt működik az egyben, de ezt nem tudom biztosan. Nagyobb értéknél külön meg van határozva mindennek a leírása, ezt nyilván nem tudom fejből...


Ha cégbe viszed az autót, ma már nem nagyon éri meg talán, mert olyan szabályozást hoztak, a cégautó adóval stb... hogy már talán nem is éri meg. Plussz vezetned kell mindig, hova mész a kocsival stb... előnye, hogy költségként el lehet számolni a benzint is stb... Bár ha futár céget akarsz, akkor még jobb bevinni a cégbe az autót.


Most jön a lényeg, a pofátlan lehúzás az állam részéről. Fizetted az 50 rugót. A költségek levonása utána marad az eredményed. tegyük fel 100 ezer. Ez az adózatlan eredmény. A társasági adó 10 %. Marad 90 ezer. (eddig az államnak 60 ezret fizettél). Ha ki akarod venni, akkor osztalékként teheted. Osztalék adó 16%. Mondjuk kiveszed mind a 90 ezret. Ez kerekítve 15 ezer. (ddig fizettél az államnak 75 ezret). s fizetned kell az EHO-t is a kivét után, ami 14%. Kerekítve 13 ezer. (Fizettél az államnak 88 ezret). Te pedig nettóban kiveszel 90-15-13= 62 ezer forintot!!!!


Nah, ezért csinálunk mindent feketén!!!! Ugyanis ehhez az adózatlan 100 ezer forint nyereséghez legalább havi 400 zer forint forgalmat kell csinálnod. mert közben áfát fizetsz, ezt azt beszerzel, könyvelőt fizetsz stb... tehát sok a költség is. Kidogozod a beled, és sz@r se marad :)


Remélem tudtam segíteni. A leírásokat tényleg az apeh oldalán valamelyik kiadványban megtalálod... De úgy is kell majd könyvelő, aki ezeket tudni fogja. De hogy tisztábban láss, ahhoz ennyi is elég.

2012. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez a baj az ingyen tanáccsal, egy forintot nem ér.
2012. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Szerintem azért igenis ért valamit. Már van némi fogalmam a dolgokról. A részletekhez meg úgyis kell könyvelő.
2012. febr. 7. 12:09
 15/26 anonim ***** válasza:

#13-nak


Ez a baj az ilyen magyar emberekkel, hogy tönkre teszik az országot... mindenki pénzért akar adni minden kis sz@r információt, aztán csodálkozik, ha legközelebb neki sem segít senki... azért egy általános képet kaphatott...


Még annyit hozzá tennék, hogy egyéni vállalkozásnak a legrosszabb az adózása, de ügye könnyű, olcsó alapítani. A bt már jobb, de teljes a felelősség. A kft a legjobb, de drága a megszüntetése és körülményesebb is.. a törzstőke pedig nem kell hogy egyben a kezedben legyen!


Mert már az sem feltétel hogy egyben kell befizetni! Elég egyik nap a felé betenni, másnap kiveszed, aztán harmadnap visszarakod, és megvan!


Már nincs az a szabály, hogy annak ott kell dekkolni a számládon... tehát 250 ezerre van szükséged, amit kölcsön is kérhetsz, majd visszaadod.


Nyilván a könyvelő meg el tudja mondani, hogy mit tudsz leírni, elég sok mindent, bármi ami a céggel kapcsolatos...


De ezek akik itt vannak, azok meg fulladjanak bele, hogy ennyit nem képesek segíteni. Ilyen könyvelő ne is menj, mert a gatyádat is leszedik!


Akinél én voltam könyvelőt keresem, abszolút ingyen tájékoztatott mikor elmondtam az elképzeléseimet. Keress olyan könyvelőt, aki az elején ingyen elmondja neked a dolgokat, mondd hogy könyvelőt keresel stb... személyesen persze.


Aki már az elején pénzt kér tőled, azt hagyd a fenébe!!!

2012. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként kis segítség az itt író könyvelőknek. Ha úgy írtatok volna a kérdezőnek, hogy ennyi az EHO, ennyi az Osztalék adó stb... leírjátok az alap kulcsokat... stb... (kb 500 karakter...) És ha bármi kérdésed van, írj privátot, szívesen vállalnám a könyvelésedet, hát ezerszer szimpatikusabbak lettetek volna neki, mert így lehet ügyfelet szerezni, @stobák...


Gondolkodjatok el, nektek fordítottan mi lenne a szimpatikusabb? Külföld ezért működik, nálunk meg semmi...

2012. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha holnap a zöldségesnél jársz, kérj egy kis kóstolót az almából. Biztos ad majd, remélve hogy később is oda fogsz járni vásárolni.
2012. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

#17-nek!


Ez a szándékos félremagyarázást sosem értettem... Nem tudom, mostanság a könyvelők a szellemi terméket is FIFO módszerrel leltározzák? Mert elfogy? Mint az áru?


Nyilván nem adja oda az almát, mert az neki közvetlen költség, nem akar csődbe menni. De ha emlékszel, régen a dinnyét is lékelték, sőt, még ma is akad hely. Piacokon pedig igen sokszor a kezedbe nyomnak egy szőlőszemet, ha rákérdezel, milyen? És akkor történik az, hogy bizalmad lesz az eladóval szemben, és ha tényleg jó az áruja, akkor többet fogsz belőle venni sok esetben! Ugyanis pozitív élményt adott az eladó... Ezt hívják marketingnek, vagy vevőcsalogatásnak...


A te szellemi terméked pedig nem attól merül majd ki, hogy ilyen alapvető tanácsot ingyen adsz! Ugyanis neked az a lényeg, hogy tartós ügyfeleket szerezz, akik megbíznak benned! De ezt ilyen felfogással... hogy már munka sincs, de fizess...


Képzeld, hogy kihívsz egy kőművest, mert szeretnéd hogy újítsa fel a házad, körbe néz, majd így szól: hmm... 2000 forintért elmondom, mit kéne csinálni... aztán majd neki kezdek... Megbíznál benne? Szimpatikus volna?


Így működik sajnos magyarországon... sokan nem látják, hogy ne abból akarjanak pénzt csinálni, hogy piti dolgokat is pénzért adnak, hanem hogy segítsenek az alapokban, mert utána kialakul a bizalom, és sokkal több ügyfelet fog szerezni, mert szájról szájra terjed!


És nem, nem fog mindenki visszajönni! De épp elég, mikor tovább mondja, hogy igen, ő segített, nézd meg a honlapját!


Ha lenne marketing érzéketek, akkor az ingyen tanács mögé írnátok elérhetőséget... Hidd el, ezerszer többet nyernél vele, mint a fizess 2000-ret s majd megmondom! És ezt INGYEN TANÁCSKÉNT ADTAM neked. Úgyis kelleni fog neki könyvelő, mert KFT-ben kettős könyvelés kell, csak könyvelő végezheti, Bt-ben és vállalkozóival végezhetné maga is, de úgysem teszi, ha jót akar magának...


Próbáld ki a két verziót és nézd, melyikkel fogsz több ügyfelet szerezni!


Egyébként pont erről készítem a blogomat, nem titkolózom, nézd meg, ha gondolod, ugyanis én a könyvemet is INGYEN adom ezen az oldalon... (Ennek persze több oka is van, de nem ülök rajta, hanem inkább ingyen odaadtam mindenkinek.)


[link]

2012. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Így viszont tényleg nem is értem, hogy a filmgyárak meg a lemezcégek mit aggódnak a torrentezés miatt, végül is az nekik nem közvetlen költség, akinek meg tetszik, úgyis megveszi miután letöltötte. Hiszen azokat a termékeket az emberek szórakoztatására csinálták, és milyen jó érzés lehet nekik látni hogy az emberek milyen jól érzik magukat.
2012. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Te tényleg könyvelő vagy?


"Így viszont tényleg nem is értem, hogy a filmgyárak meg a lemezcégek mit aggódnak a torrentezés miatt, végül is az nekik nem közvetlen költség"


Mi az, hogy nem közvetlen költség? A studiófelvétel óradíja (profi) 10 ezertől indul! Egyetlen szám felvétele kb. 5 óra. Plusz a zenészek kifizetése, akik feljátsszák, ha kell. Aztán a lemezek legyártatása. Kiszállítása boltokba, terjesztés, üzemeanyagköltség... stb.. És a reklámköltségek! Több tíz millió forint! Csak egy óriásplakát egy normális helyen 100 ezertől indul! A legolcsóbb metro reklám az üvegen havi 4-500 ezer forint!


Ma már egy könyv mögé is 10 milliós marketing/reklám költség társul pl. Alexandra. Egy film elkészítése meg aztán, hát a csillagos ég... de magyar viszonylatban is 100 milliós tétel!


Már megint direkt kevered! Egyébként, a zenékből is vannak ingyen egyperces snittek! becsalogatás. Filmekből is van ingyen 5 perces demo!


Ahogyan egy könyvelő is az a pár tanács ingyen a becsalogatás része lehetne. Senki nem azt mondta, hogy add ingyen az egész havi könyvelést! Na, az egyezne meg az általad torrentezésnek hívott (nem közvetlen) költséggel... A torrentezés 100%-os veszteséget jelent. Míg az ingyen 5 perces snitt nem jelent veszteséget, az a becsalogatás... a marketing része...


Nem vitatkozom erről tovább, blogomon majd pont ezt kívánom megértetni a magyar emberekkel, hogy ez a hozzáállás sehova nem vezet. Tovább kell látni egy méternél. Ha te segítesz másnak apró dologban, más is segíteni fog neked apró dolgokban. Külföldön ez tökéletesen működik... Magyarország pedig ezért (is) halad a csőd felé...

2012. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!