Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alapítok egy kft-t, akkor...

Ha alapítok egy kft-t, akkor pl.100. 000, - Ft bevételből mennyi marad végül nettóban a cégemé? Havonta milyen adókat, járulékokat kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy össze tudok gyűjteni 500.000,- Ft-ot, ami a cég törzstőkéje lesz. És tegyük fel, hogy ki tudom fizetni a bejegyeztetés díját (ügyvéd, cégbíróság blabla). Tehát miután sikeresen meg lett alapítva egy kft. minimális törzstőkével, milyen kötelező költségek, adók, járulékok vannak?

Mondjuk, ha futár cég vagyok, a benzint meg kell venni, karban kell tartani a járgányt és úgy havi 70-80 ezret jó volna minimum havonta (nettóban) jövedelemként kivenni. Ezen kívül miket kell fizetni: adó, járulék stb. címen? 2012-re vonatkoztatva, ha lehet!


2011. dec. 15. 11:44
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Apportként 10 évnél öregebb autót be lehet vinni? Akkor is, ha a cég mindennapi tevékenységének része, eszköze? Akkor is, ha még van rajta némi tartozás?
2011. dec. 15. 11:47
 2/26 anonim ***** válasza:
14%
Ezt nem várhatod ingyen senkitől.... Tessék egy könyvelőt keresni, és kifizetni a tanácsadás díját. Én ezt a díjat, ha lesz cég le szoktam vonni az első havi könyvelési díjból, de ne hari ingyen nem megy.
2011. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de szerintem ezek az infók alanyi jogon járnak mindenkinek, hiszen ezekről a szabályokról törvény rendelkezik. Az más kérdés, hogy a törvényből nehéz kibogarászni, de ezek teljesen publikus, nyilvános dolgok. Én ezért nem tudok fizetni, mert nekem se fizet senki, hogy addig is éhen ne haljak. Egyébként, ha adózási, könyvelési kérdésben senki nem segítene a gyakorikerdesek.hu-n, akkor minek van itt ez a rovat? Akkor menjen mindenki könyvelőhöz és fizessen. Rámegy majd ingje-gatyája.
2011. dec. 15. 16:13
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A törzstőkének alapításkor csak a felét kell befizetni.

A másik felét egy éven belül, vagy lehet apport is.

Az alapítás és a bejegyeztetés díját fizetheted a törzstőkéből.

Ha nincs legalább heti 36 órás munkaviszonyod, akkor legalább a mindenkor minimálbér után meg kell fizetned a járulékokat. A minimálbér jövőre 93 ezer lesz, ennek a járulékai kb.44ezer Ft/hó, + a tényleges jövedelem kivét SzJAja (a bruttó kifizetés 16%-a)

Itt kiszámolhatod pontosan: [link]

Ami még állandó költség, az a könyvelő díja (kb.15ezertől felfelé)

A többi havi költséged attól függ, hogy milyen tevékenységet folytatsz.

Éves költséged a társasági nyereségadó, a helyi adók (településtől függően változnak), és persze a tevékenységből is adódnak különböző nem havi rendszerességű költségek.

2011. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ!
2011. dec. 15. 23:46
 6/26 anonim ***** válasza:
2%

Bocsánat, de szerintem ezek az infók alanyi jogon járnak mindenkinek, hiszen ezekről a szabályokról törvény rendelkezik. Az más kérdés, hogy a törvényből nehéz kibogarászni, de ezek teljesen publikus, nyilvános dolgok. Én ezért nem tudok fizetni, mert nekem se fizet senki, hogy addig is éhen ne haljak. Egyébként, ha adózási, könyvelési kérdésben senki nem segítene a gyakorikerdesek.hu-n, akkor minek van itt ez a rovat? Akkor menjen mindenki könyvelőhöz és fizessen. Rámegy majd ingje-gatyája.


Rendben, akkor alanyi jogon nézz utána szerintem, mert pl. ha ügyvédhez mész akkor is alanyi jogod van megtudni mert le van írva a törvényben... No comment A törvények is publikusak.... Rá lehet keresni a neten ki lehet szürni, meg a rosszat hibásat is... Ha benne marad alanyi jogon már jól jártál ahelyett hogy kifizettél volna kb kétezer forintot.

2011. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Még valami : a válasz ugyan korrekt csak nem pontos... Alanyi jogon könyvelőként mondom.
2011. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Gondolom, könyvelőként nem lehet túl rossz fizetésed. De sebaj, nem sajnálom tőled. Csak tájékoztatni szeretnélek, hogy ebben az országban nem mindenki él olyan jól, hogy egy ilyen tanácsadásra ezreket fizessen. Ha már beléptél a gyakorikerdesek.hu-ra, az adózás, könyvelés rovatba, akkor mire számítottál? Én arra, hogy egyszerű választ kapok a kérdésemre, mert szerintem azért van ez az oldal, hogy segítsünk egymásnak. Te minden kérdésre azt a választ adnád ebben a rovatban, hogy ha majd fizetsz, segítek??? Mert akkor kár volt ide belépni.
2011. dec. 16. 17:14
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Minket könyvelőket nem vet fel a pénz annyira, mint ahogy azt ti gondoljátok. A könyvelés nem egyszerű munka kőkemény. És: Egyetértek az előttem szóló könyvelővel. Továbbá: én is olvasgatok válaszolok itt, és még sosem segítettem innen senkinek pénzért, bár párszor igen is, én is beírtam hogy menjen könyvelőhöz. Igyekszem a magánszemélyként zűrös helyzetben lévőknek segíteni. De ezen felül, megbocsáss, ha nem vagyok hajlandó én sem és más se esszéket írni.


Te vállalkozni szeretnél elvileg. Akkor gondolom PONTOS információkra van szükséged. Mint ahogy, mikor beteg vagy se itt fogod megkérdezni, hogy mi a bajod, és mit szedjél.... Hanem elmégy orvoshoz... Sőt tovább megyek, annak a magánrendelésére...

2011. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Na, szóval.

Én a lehető legegyszerűbb, legalapvetőbb kérdést tettem fel, amit egy könyvelőnek (közgazdásznak / adószakértőnek) fel lehet tenni. Mintha egy orvostól azt kérdeztem volna, mit szedjek náthára vagy influenzára. Ennyi. Semmi bonyolult szakmai dolgot nem kérdeztem, csak épp az alapot.

Így legalább tudom, hogy a minimálbér utáni járulékot, azaz kb. 44 ezer Ft-ot, plusz a többi kivét 16 %-át kell befizetnem. Ha jól értem, ez a lényeg. Mert így már tudom, mennyit kéne kb. kitermelnem, hogy nullán legyek. Kb. 50 ezer kell a nullához, 100-150 eFt egy kis bevételhez. De így már számlaképes lennék, ami szerintem sokat jelent! Sok lehetőség megnyílna előttem, úgy gondolom.

2012. febr. 6. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!