Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol, hogyan lehet feljelentést...

Hol, hogyan lehet feljelentést tenni? Mi a dolgok menete?

Figyelt kérdés

Illető illegális cukrászdát üzemeltet,tulajdonképpen csak megrendelésre tortát süt.Miképpen jelentsem fel,hogy nem adózik,meg ilyenek?ÁNTSZnél is fel lehet jelenteni?


Lehurrogók kíméljenek,így is,úgy is fel fogom jelenteni,csak gondoltam előbb tájékozódok kicsit.


A hasznos tanácsokat előre is köszönöm!


2011. febr. 19. 23:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. febr. 20. 20:14
 12/14 anonim ***** válasza:
48%
Isten nem ver bottal, csak az APEH-el, és az ÁNTSZ-el. És ez igaz akkor is, amikor az illetőről beszélünk, és akkor is amikor rólad.
2011. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nem értem miért baj, hogy feljelenti az illetőt. Ha a cukrász nem tartja be a törvényeket, akkor számoljon a következményekkel.

Amúgy igaz az, hogy ezért tart itt az ország, ahol, mert sokan nem képesek befizetni az adót.

2011. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kérdező nem cukrászról beszélt, csak síma magánszemélyről, aki megrendelésre otthon süt esetenként tortákat, süteményeket. Nekem ebből az jött le, hogy ez nem rendszeres jövedelem nála, hiszen megrendelés nem szokott naponta több is lenni. Tehát én úgy érzékelem a feltett kérdésből, hogy egy nyugdíját kiegészítő, vagy egyébként kiskeresetű emberről van szó. Amúgy pedig, nagyon sokan csinálják azt, hogy munka mellett, nyugdíj mellett egyéb kereset-kiegészítő tevékenységet (takarítást egyebeket) vállalnak, mert egyébként nem tudnának megélni.
2011. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!