Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol, hogyan lehet feljelentést...

Hol, hogyan lehet feljelentést tenni? Mi a dolgok menete?

Figyelt kérdés

Illető illegális cukrászdát üzemeltet,tulajdonképpen csak megrendelésre tortát süt.Miképpen jelentsem fel,hogy nem adózik,meg ilyenek?ÁNTSZnél is fel lehet jelenteni?


Lehurrogók kíméljenek,így is,úgy is fel fogom jelenteni,csak gondoltam előbb tájékozódok kicsit.


A hasznos tanácsokat előre is köszönöm!


2011. febr. 19. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, nem akarlak lehurrogni. Minden rosszindulat nélkül szeretném megkérdezni, hogy neked mi lesz a hasznod abból, ha feljelented? bocs, hogy megkérdeztem, te dolgod, hogy mit teszel, csak ez érdekelne. Köszönöm, hogy válaszolsz.
2011. febr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
jól teszi, h feljelenti bmeg ha már nemtudja titokban csinálni megérdemli ha fáj az egyenes út.
2011. febr. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem, mi hasznod van abból, hogy kárt okozol másnak. Lehet, hogy nem adózik, de az az ő problémája. Mindenesetre feljelenteni úgy kell hogy bemész a rendőrségre, és feljelented. Nehéz művelet. Remélem sikerül. Vagy tudod mit? Nem is remélem, mert nem szép, amit teszel. Sőt.
2011. febr. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha okos, úgyis kimagyarázza magát, hogy a fiának, a lányának, az unokájának, vagy bármilyen rokonának süti, az meg nem bűn. Úgyhogy hagyd a fenébe, csak gondot veszel a nyakadba, és szerzel egy haragost.
2011. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez nem az ÁNTSzhez, hanem az MGSzHhoz tartozik.

Mármint az élelmiszerbiztonsági része.

Az adózási része az APEHhoz.


B-A-Z megye?

2011. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Istenem milyen emberek vannak, hát ezért tartunk itt ahol tartunk...
2011. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem származik belőle hasznom,de bőven megérdemli az illető.Nem B.A.Z megye.

És nem vagyok köcsög :)

2011. febr. 20. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha a saját otthonában csinálja,nehéz lesz bizonyitanod,és még fel is jelenthet ha rájön,hogy te voltál.Ha egy üzletben sütöget engedély nélkül,az viszont más.
2011. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Miért jelenthet fel,ha rájön hogy én voltam?

És az nem elég bizonyíték,hogy ha viszek "tanúkat" akiknek sütött,és akik fizettek neki ezért?

2011. febr. 20. 13:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH honlapján lehet akár névtelen bejelentést is tenni (ha névtelenül teszed, nem kötelesek kivizsgálni, ha megadod neved és címed, akkor viszont igen).
2011. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!