Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentést teszek csalás...

Ha feljelentést teszek csalás miatt, annak mi a menete?

Figyelt kérdés

Azonkívül kíváncsi lennék tapasztalatokra, és arra, hogy milyen következménye lehet ennek.

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!


2010. febr. 13. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Bemész a bírósági panasznapra, és ott mindent elmondanak.
2010. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy kérdés, hogy érdemben válaszolni tudjunk:

A csalással okozott kár, nagyobb-e mint 20 ezer forint?

Ugyan is, ezen múlik az eljárás menete. (Ezen összeg alatt, csak szabálysértés, e fölött, már bűncselekmény.)

2010. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ismeretlen tettes ellen teszed a feljelentést, hanem konkrét személy ellen, akkor az lehet a következménye, hogy ha nem tudod bebizonyítani, akkor téged sittelnek le hamis vád miatt.
2010. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2.-ik: szabálysértés lesz, mert 20.000 alatt van.Úgy tudom, itt csak pénzbírság adható, de az is jobb, mintha hagynám, hogy bárkit átverjen.(Mert nem én voltam az első, de nem is utolsó)


3.-ik: igen erre voltam kíváncsi egyrészt, mert megvan a konkrét személy, annak címe, ezeket átadom a rendőrségnek, de mégis ismeretlen tettes ellen fogom elindítani az eljárást az én általam tudott adatokkal, mert ahogy írtad, nehogy a visszájára süljön el a dolog.

2010. febr. 13. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
bemész elmondod mi bajod van aztán végén téged ültetnek le mer igy nem kell sokat melozni az ügyeddel:)figyeld meg igy lesz
2010. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha nem csuknak le majd leírom mi történt.
2010. febr. 14. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
oké
2010. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szar se történt!

Ezek a magyar törvények tényleg a bűnözőket védeik, azért van belőlük ennyi!

De mindenesetre nem hagyom annyiban az ügyet, máshoz fogok fordulni.

2010. febr. 15. 23:20
 9/9 anonim válasza:

Nos, milyen maffiaháború lett az ügyből? Felbéreltél valakit?



Feljelentés menete: bemész a zsarukhoz elnyafogod, hogy mi bajod van, felveszik a jegyzőkönyvet, értetlenkednek, idegesítenek, "ninccsokreményhogyleszkövetkezménye"-znek és mehetsz haza, hogy pár hónap múlva megkapd a papírt, hogy tettes ismeretlen ügyet lezárták. Vagy nem bemész a rendőrökhöz, hanem ügyesen okosan wordben megírod a feljelentést, hozzá teszed egy borítékba a szükséges bizonyítékokat, dokumentumokat + 2 fánkot a rendőröknek és elküldöd a helyi rendőrség címére, majd értesítenek ugyanígy, hogy nem lett meg a tettes! :D Szerencsés esetben pedig behivnak szembesítésre és lecsukják vagy megbüntetik (bár ilyen még velem nem történt).

2014. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!