Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ellen feljelentést...

Ha valaki ellen feljelentést teszek, és mégsem igaz, akkor az kapásból rágalmazás, és én szívom meg?

Figyelt kérdés

Szóval én teljesen jóhiszeműen, mellettem szóló indokok alapján csak nagyon nehezen bizonyítható ügyben valaki ellen feljelentést teszek, és mégsem tudom bizonyítani sehogy sem, akkor automatikusan jogilag becsületsértés vagy rágalmazás vagy hamis vád lesz belőle és még én leszek bajban vagy egyszerűen csak megszűntetik a nyomozást ?


Hogy van ez ?


És egyáltalán ehhez rendőrségre vagy bíróságra kell menni legelőször ?


2010. júl. 16. 06:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ismeretlen tettes ellen kell a bejelentést megtenni a rendőrségnél. (megemlítvén a gyanúsítottat)
2010. júl. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

és ez hogy akkor?


engem valaki megkárosított, szal van egy konkrét személy, akkor mégis őt csak úgy mellesleg említsem meg amikor pont ellene szólna a feljelentés ?


komolyan nem értem :(

2010. júl. 16. 07:27
 3/17 anonim ***** válasza:
ez a törvény, ha nincs megalapozott gyanú akkor csak gyanúsított lehet. A többi már a nyomozás dolga.
2010. júl. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

ez rendben van, na de hát ha már ő a gyanúsított akkor mégis ellene megy a nyomozás, nem ?


áá komolyan a falnak megyek, érted, nkem okozot hatalmas kárt, és most jogász is azzal fenyeget, hogy vigyázzak mit teszek és ne rohanjak a rendőrségre mert rám fog visszaütni a dolog, és még engem csuknak le


ez tényleg így megy ?

2010. júl. 16. 07:31
 5/17 anonim ***** válasza:
sajna így, a kiskapuk miatt van ez. Jó ügyvéd kell neked, sok pénzért erre megy ki a játék.
2010. júl. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A perköltséget biztos, hogy Te fizeted, de sztem nem csuknak le automatice. Ilyenért meg pláne nem, legfeljebb bűntetést kapsz.
2010. júl. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nem.


a rágalmazás, becsületsértés az magánvádas, azaz a rendőrség ezzel nem foglalkozik. azt annak a fickónak kell intéznie. a hamis vád viszont kinéz kapásból.


lehet fújolni, de ha nem lenne a hamis vád tétele a jogban, akkor az emberek már csak kib@szásból is úton útfélen feljelengetnék egymást mindenféle légbőlkapott dologgal. a rendőrség meg megszakadna.


tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen, meg fogják kérdezni, hogy kire gyanakszol és nyomozni fognak. ennyi.


ebből nem lehet hamis vád és nem lehet rágalmazás és becsületsértés sem, mert nem mondod azt, hogy ő volt, csak azt, hogy rá gyanakszol. persze ne kezd el úton útfélen mesélni, hogy ő veled szerinted mit csinált, mert akkor bizony kinéz a rágalmazás és a becsületsértés, ha a rendőrség nem vádemelési javaslattal zárja le a nyomozást.


csak tényeket mondjál és akkor nem tudnak megfogni.

2010. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
értelek köszi, csak a tényeket amiket mondanom kellene, azokban csak őt tudom megemlíteni, hát mégse mondhatom azt, hogy elfelejtettem a nevét annak aki átcseszett ...
2010. júl. 16. 08:37
 9/17 A kérdező kommentje:

oké, és ha tehát ismeretlen tetes, hiszen nekem mindegy, és csak a szövegben mondom el h "gyanakvásképpen" ő volt az, mert más nem voltz velem a lakásban egyszerűen, akkor ezzel nem valósítom meg ugyan úgy ?


hát történt valami és én a bizonyítást arendőrségtől várnám, mivel neki van hatósági jogköre amivel az igazamat lehet bizonyítani ...


tiszta téboly komolyan mondom

2010. júl. 16. 08:39
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha jól értem veled volt vki a lakásban és vmiféle személyes sértés ért?

Nekem is volt ilyen, de hagytam az egészet, mert nem akartam ügyvédet fizetni.

A becsületsértés rágalmazás magánvádas bűncselekmény, tehát első körben feljelentést teszel a rendőrségen, aztán a bíróság értesít a tárgyalásról. Te és az ellenfél viszitek az ügyvédeiteket.

Aztán lezárul az ügy egy-két fellebbezés után.

Én úgy gondolom, ha az ügyész átvenné a vád képviseletét, volt már rá példa a hamis vád csak akkor merülhetne fel.

Úgy tudom, hogy a hatósági gépezetet feleslegesen lendíted mozgásba a vádakkal, akkor merülhet fel a hamis vád. Mindent lehet bizonyítani, és az ellenkezőjét is, keress fel egy ügyvédet, ha egyáltalán van értelme.

Bosszút magánúton is lehet állni talán költségkímélőbb és hatékonyabb. Vidéken nincs is ilyen becsületsértéses ügy, elintézik a sötétben a dolgot, meg fizikai erőszak nélkül is lehet valakinek ártani.

2010. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!