Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ellen feljelentést...

Ha valaki ellen feljelentést teszek, és mégsem igaz, akkor az kapásból rágalmazás, és én szívom meg?

Figyelt kérdés

Szóval én teljesen jóhiszeműen, mellettem szóló indokok alapján csak nagyon nehezen bizonyítható ügyben valaki ellen feljelentést teszek, és mégsem tudom bizonyítani sehogy sem, akkor automatikusan jogilag becsületsértés vagy rágalmazás vagy hamis vád lesz belőle és még én leszek bajban vagy egyszerűen csak megszűntetik a nyomozást ?


Hogy van ez ?


És egyáltalán ehhez rendőrségre vagy bíróságra kell menni legelőször ?


2010. júl. 16. 06:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"csak a szövegben mondom el h "gyanakvásképpen" ő volt az, mert más nem voltz velem a lakásban egyszerűen, akkor ezzel nem valósítom meg ugyan úgy ? "


nem. ilyen a jog.


mondok példát, hogy értsd:


otthon magányosan tisztogatod az ezüst étkészleted. becsönget egy ismerősöd, beengeded, elpakkolod a készletet a fiókba, majd megkérdezed, hogy nem inna-e valamit. kér ásványvizet, te kimész a konyhába és hozol neki. beszélgettek, majd elmegy. folytatni akarod a tisztogatást, de a készlet nincs a fiókban.


erre te, ha azt mondod, hogy ő ellopta, az rágalmazás, mert te (nyilván) nem láttad, úgyhogy olyat állítasz, amit csak feltételezel és nem biztos, hogy be is tudod bizonyítani.


ellenben, ha kihívod a rendőrséget és azt mondod, hogy eltünt a készlet a fiókból, majd elmeséled a történetet, az csak gyanu. a rendőrség majd megnézi, hogy pl. van-e ujjlenyomat a fiókon, kihallgatja a fickót, hogy mit csinált (hozzáért-e a fiókhoz), megnézik bejöhetett-e valaki a lakásba, úgy hogy nem vettétek észre stb.


az a lényeg, hogy olyat ne mondjál, ami nem tény. még ha teljesen nyilvánvaló, akkor sem szabad feltételezéseket állításként mondani, mert arra ráfaraghatsz.

2010. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mikor a feleségem elvált az első férjétől, már jártunk. Amikor megtudta, hogy bejöttem a képbe fenyegetőzni kezdett (alkesz, úgy hogy mikor iszik beszámíthatatlanná válik). Vagy egy héttel később kiszúrták az egyik gumit a kocsimon. Nem tettem panaszt, volt elfekvőben másik gumi. Erre vagy 2 hét múlva kiszúrt valaki még kettőt. Ekkor feljelentést tettem. Helyszíneltek, majd befáradtam velük a rendőrségre, ahol rögzítették a tényeket (éjjel volt, reggel vettem észre mikor indultam volna el otthonról, én aludtam, senki sem látott semmit stb.) Azután megkérdezték, hogy gyanakszok e valakire. Mondtam, hogy a feleségem volt férjére, hiszen soha az előtt egy autómhoz se nyúltak hozzá semmilyen szinten. Én is megkérdeztem, nem e lesz ebből baj, mondták, hogy nem, mert ők kérdezték, van e felvetésem, tehát erre nem alapozhat a tag semmit! Végső soron beidézték, meghallgatták. Nem tudták ráhúzni, és másra sem... Ezért 1 hónap múlva minden érintett levelet kapott, hogy tettes hiányában a nyomozás megszűnt, de ha új adatok merülnek fel akkor újranyitják.... Ennyi. Viszont -érdekes módon- azóta sem bökte ki senki egyik gumimat sem... Szóval így megy ez!
2010. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"oké, és ha tehát ismeretlen tetes, hiszen nekem mindegy, és csak a szövegben mondom el h "gyanakvásképpen" ő volt az, mert más nem voltz velem a lakásban egyszerűen, akkor ezzel nem valósítom meg ugyan úgy ?

"



Bakker. Ne mondd el még gyanakvásképpen sem. Igen megvalósítod. Várd meg míg ők kérdeznek, hogy ki volt ott, láttál e valakit. Észleltél e valami gyanúsat. Azt semmiképp se hogy ő tette.

2010. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

09:39


hát adhatnál tippeket, sajnos nem vagyok benne ilyen körökben ...


ügyvédet fizetni meg nem tudok amikor nincs egy vasam se, pont ezért menne a per ...

2010. júl. 16. 14:49
 15/17 A kérdező kommentje:

10:23 és 13:36 értem én ezt, csak mivel pont arról szól a dolog, hogy egy konkrét személy lehúzott sok pénzzel, akkor mit mondjak? hogy hát ismerem 8 éve de sajnos a nevére nem emlékszem,


most ez nem olyan mint a besurranósdi sztem, hiszen ez csak kettőnk közt játszódott le, ha senkit nem mondok, akkor mégis egyáltalán miről szól a feljelentésem?


ayyy, baromi nehéz, de aki írta ezt nekem, és netán jogász, annak megköszönném, ha írna egy privit, és ott elmondom mi ez a történet, aztán kíváncsi vagyok akkor tud-e tanácsolni olyat, amivel kivédem a hamis vádat


az a helyzet, hogy egyszerűen nem tudom elkerülni az illető megnevezését, mert hát csalást ennyire direkt módon csak így lehet elkövetni. itt nem a személy a kérdéses, hanem a csalás tényének bizonyítása, amire nekem ugyan vannak közvetett bizonyítékaim, na de azért a főbb bizonyítékokat pont a nyomozástól várnám (pl. csak rendőrség kérheti le a mobiltelefonálásaink hanganyagát, én pedig mint magánszemély nem, azaz nem tudok már eleve bizonyítékkal tehát a hanganyaggal beállítani a rendőrségre


köszi annak aki privit ír, ha jól vettem ki, jogász vagy, asszem a 10:26-os voltál!

2010. júl. 16. 14:58
 16/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj a rend büszke őrei még akkor is ismeretlen elkövető utén nyomoz, ha megmondod 100%-ban ki a tettes! Tapasztalat! De nem tesznek semmit mert kényelemből jobb 1-2 hónap után lezárni az ügyet :a tettes ismeretlennel!

Szerintem nem is csinálnak semmit az idő alatt. Nem találták meg és kész!

2010. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ja hát ez király, de gondolom arr avan eszük ha már én ott vagyok kéznél, akkor belőlem csinálnak bűnözőt 1 sec alatt
2010. júl. 16. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!