Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egészségügyi szolgáltatási...

Az egészségügyi szolgáltatási járulékot nem fizettem be időben. Ilyenkor másik számlaszámra kell utalni ez normális?

Figyelt kérdés
A szokásos 10032000-06055826 helyett azt küldték ügyfélkapun, hogy a 10032000-016013 számlára utaljam a tartozásom. Már napok óta átutaltam, és azóta semmi. Ugyanannyi tartozást mutat, és nem ír semmit elkönyvelésre váró utalásról sem (0 ft).

tegnap 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez egy letéti számla. Ilyen esetben jobban jársz, ha az eredeti számlaszámra utalod, ott sokkal hamarabb jóváírják.
tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"10032000-016013"


Itt elírtál valamit a számlaszámban.


NAV Végrehajtói automatikus elszámolású letéti számla száma ->

10032000-01601305


Ha erre a számlaszámra kérték a befizetést, akkor a tartozásod végrehajtás alatt áll már.

Automatikus elszámolású számlánál is hamar jóváírják, amint a Magyar Államkincstártól leosztják a NAV informatikához a befizetett összeget.


A manuális letéti számlákat kezelik élő ügyintézők. Ott hosszabb lehet az átfutási idő. Akár 1 hét is.


Ott lesz a befizetésed hamarosan, ha valóban jó számlaszámra utaltad, és a közlemény rovatba az adóazonosító jeledet is beleírtad. Beleírtad?

ma 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is mindennemű hasonló tartozást az első számlaszámra szoktam utalni, és nem a megemelt összeget hanem simán befizetem az elmaradást.
ma 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es igen itt valóban elírtam.

Köszönöm szépen a válaszokat!

ma 06:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!