Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS! Kérem segítsen egy...

SOS! Kérem segítsen egy szakavatott bérszámfejtő. Jogosan kér-e a munkáltató utólag papír alapú tàppènzes papîrt?

Figyelt kérdés

Szakavatott bérszàmfejtő segítségét kèrem.

Àltalános munkaviszonyban állok a munkàltatómmal.

Egy műszak,napi 8 óra foglalkoztatás.

A háziorvosom vidéki (200 km-el arrébb van) így a cèg felajánlotta,hogy a betegpapírjaimat elektronikus úton is eljutatthatom hozzàjuk pdf. Formàtumban. (A pecsét rendesen kék volt rajta,eredeti formában volt scannelve)

Egész èvben így is volt,majd most megjelent az irodából egy hölgy,hogy visszamenőleg be kell hozzam a táppénzes papírokat hagyományos formában különben levonják azokat összeget.(azokat amiket már bérszámfejtettek és kifizettek korábbi hónapokban).

A kérdèsem az volna,hogy jogosan kérheti vagy köteles elfogadni az elektronikus formàt? Illetve megteheti-e,hogy visszamenőleg újraelszámol és korábbi betegszabadságos napokat levon a fizetésemből,ha nem tudom neki behozni a betegpapírokat?

Háziorvos kiadhat újra utólag ilyen dokumentumokat?


Válaszaitokat előre is köszönöm.

Sajnos én nem vagyok jàrtas ilyesmiben és a hiteles forrást sem ismerem,honnan lehetne naprakész jogszabàlyokat,törvényeket előhúzni.



tegnap 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk 8 év alatt egyszer voltam táppénzen 2 napot, amit küldhettem online, de jelezték, hogy kell a papír is, adjam nekik fel postán. Így egészen biztos, hogy neked is küldened kellett volna.


Ez így sajnos jó kérdés, mert láthatóan mulasztás történt a cégen belül nálatok. Ha kicsi cégről van szó, akkor úgyis az lesz amit ők mondanak, max munkaügyi perben tehetsz ellene ami az állásod megszűnésével jár úgyis.


Kezdetnek megpróbálnám megkérdezni a háziorvost, hogy van e mód utólag valami másolatot igényelni vagy ilyesmi.

tegnap 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti papír verzió az kell attól még mert ideiglenesen beérték az elektronikus másolattal bizonyíték gyanánt hogy létezik egy eredeti..


Nem visszamenőleg újra kell kiàllítani hanem azokat a papírokat kell leadni amikről a scan készült.

tegnap 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
És miért gond, hogy az orvos 200 km-re van? Ha csak nem távgyógyítod magad, betegség esetén személyesen jelensz meg, hogy kivizsgáljon
tegnap 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
A távolság mit befolyásol szerinted?
tegnap 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Eleg nagy marhasagnak tartom ezt a papiralapu igenyt 2024ben.


De amugy nem gondolnam hogy olyan nagy problema felhivni a háziorvos asszisztenset es megkerni hogy allitsa ki papir alapon megegyszer. Adminisztralnia semmit nem kell, csak kitolteni X papirt a korelozmenyed alapjan es lepecseteltetni, alairatni es kesz. Feladja postan, vagy elmesz erte es kesz.

Csak a tappenzes papirtombbol hianyzik nehany darab, de az senkit nem erdekel.

tegnap 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.

Jó hétvégét mindenkinek.

tegnap 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!