Biztonságos binance-n tartani nagyobb értékű kriptot más védelem nélkül?
" ma mar a tozsdek szabalyozva vannak, olyan nem tortenik meg"
Az FTX-ről is ezt hitte mindenki.
Én most tőzsdén tartom a kriptómat, paradox módon azért, mert nagyon g*cik kezdenek lenni. A saját walletből betolt kriptót kétes hátterűnek tekintik, és neked kell bizonygatnod az ártatlanságodat, hogy legitim forrásból származik.
Pár hónapja utaltam be saját walletből a Krakenre. Hetekkel a transzfer után elkezdtek zaklatni, hogy a pénzmosást üldöző szabályok miatt nyilatkozzak a pénzügyeimről, munkaviszonyomról, korábbi kriptós trade-jeimről. És miután megtettem, azután sem azt kaptam, hogy oké, köszi, jó utat, hanem hogy ha további kérdéseik merülnek fel (mégis mi?!), majd újra felkeresnek.
Ha hosszú távra akarsz kriptót tartani, és évekig nem akarsz belőle eladni, akkor jó a saját wallet, de fontos hogy minden banki, tőzsdei és withdrawal tranzakciót iktass róla, hogy hogy került hozzád. Pár év múlva talán automatizáltabb lesz ez az egész átvilágítósdi, és legitimmé válnak a tőzsdék, rendes licensszel és szabályozással, ahol nem zárolhatnak csak úgy pofára, vagy ha mégis, akkor legalább jogorvoslattal élhetsz.
Rövid távra viszont ne utalj ki walletbe. Ha a tőzsdén belül intézel mindent, akkor nincs mit átvilágítaniuk, nincs mi alapján zárolniuk, márpedig az legalább akkora veszély, mint hogy csődbe mennek.
A kriptóval is ugyanaz történik, mint a készpénzzel, hogy a bankban, állampapírban, tőzsdén tartott pénz kóser, az otthon, széfben tartott kötegek gyanúsak. A kriptó esetében ezzel persze pont a lényegét veszti ez az egész, dehát így szaródik el minden, ami nagyra nő.
#4
És akinek nincs munkaviszonya, akkor az megszívta?
Szülőtől ajándékba kapott pénzre gondolom húzzák a szájukat?
Amúgy teljesen jogos, amit a 4.-es pontban leírtál, a kripto kezd lassan egy vicc lenni...
Hát ez az... A legszebb az egészben, hogy simán dobhatja úgy a gép, hogy épp AZÉRT akarod eladni a kriptódat, mert elvesztetted a munkádat és pénz kéne. Fogalmam sincs, mi lett volna, ha "rosszul" válaszolok a kérdéseikre.
Pont ezért írtam le az egészet, hogy ne lepődjön meg senki, hogy ilyesmivel szembesülhet, ha el akarja adni a saját walletben tárolt kriptóját tőzsdén. Kis összegeknél vlsz nem gond, nagy, többszázezer dolláros összegeknél szintén nem (mert azt már OTC Desken keresztül intézheted, ahol mindent tisztáztok a beutalás előtt). De a közepes összegeknél, ami a legtöbb embert érint, ahol már van értelme a self-custodynak de még nem nyalják ki a segged, ott megégetheti az embert az AML.
Coinbase-ről elég sok ilyen horror sztori van, náluk konkrétan az üzleti modelljük részének tűnik, hogy ártatlan emberek pénzét zárolják hosszú időre vagy akár örökre.
Az egész mögött amúgy az húzódik meg, hogy a nagyobb kriptótőzsdék legitim pénzügyi szolgáltatókká akarnak válni, nyugati országokban bejegyezve, a hatóságok áldásával.
Ennek a célnak az elérése érdekében tepernek (vagy legalábbis eljátsszák) hogy bizonyítsák hogy ők nem pénzmosodák és szigorúan ellenőrzik a pénzek forrását. Tehát veled szemben szigorúak, hogy elnyerjék a nyugati szabályozók bizalmát. De mivel még mindig, szürkezónás, gyakran offshore cégek, ezért ha megszivatnak vagy meglopnak, senkihez nem tudsz fordulni, merthogy "minek üzletelsz szabályozatlan tőzsdével, hülyegyerek".
Régen könnyű volt, mert full illegálba ment minden, örömmel fogadták be a darknetes bitcoinokat, kifizettek bárkit, hadd pörögjön a biznisz. A jövőben könnyű lesz, mert szabályozva lesznek a helyi törvények által. De most, a kettő közötti átmenetben szar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!