Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek Pesten melyik...

Szerintetek Pesten melyik egyetemen tudnék kiber biztonságot tanulni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
ELTE-n tudtommal van ilyen szabval
2021. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti Közszolgálati Egyetem - Kiberbiztonsági Mesterképzés:

[link]


Óbudai Egyetem - Kiberbiztonsági szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzés:

[link]


BME - Üzemmérnök-informatikus szak, hálózat és biztonság specializáció:

[link]


ELTE - Programtervező informatikus Mesterképzési szak:

[link]

ott is van kíberbiztonság specializáció:

[link]

2021. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb módon a NIK-n.
2021. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Az első 2 teljesen értékelhetetlen "tudást" ad. A másik kettő passz.
2021. dec. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kokomfitty ***** válasza:
A zh. kérdésekre is itt akarod majd a válaszokat begyüjteni?
2021. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eléggé megkésve írok, de a területen dolgozok és véletlen bukkantam a kérdésre:D inkább ez a válasz azoknak szólna, akik random találnam erre a kérdésre:)


Nem fontos külön ebbe az irányba tanulni, mert bsc-n megkapsz mindent ami szükséges. Ehhez a szakmához a fontos papírokat nem egyetem fogja adni, az egyetem az erős alapok miatt kell. A leglényegesebb tudás erre a területre az a nagyon erős hálózati, windows, alapvető számítógép architektúra (főleg memória) és erős programozás (nem kell production ready kódot írni sehol sem, de olvasnod tudnod kell kb minden nyelven).

Jó hír, hogy ezen a területen ténylegesen nagy a szakember hiány és nem csak a jókból:D mármint blue team oldalon nincs annyi szakember, hackerek sokan szeretnének lenni oda nehezebb bejutni teljesen a nulláról, de remek szakemberekből ott sincs sok.

Ami rossz hír, hogy nem hiába van ezen a területen szakember hiány... Nagyon sokan égnek ki és a belépő szint is elég kemény. Az egyetem se fog sokat segíteni, mert tapasztalat nélkül nagyobb cég nem fog kiberbiztonságba tenni, ez teljesen felejtős történet. Kisebb cég ha lát benned fantáziát akkor lehet, hogy ad egy mentort, deee erre nem éri meg alapozni. Erre a területre legtöbben valahonnan IT-n belülről érkeznek, pl programozó elmegy app sec-re, olyan nem nagyon van, hogy valaki egyből egy soc analyst lesz:D ezzel nem elszomorítani szeretnék emberek, inkább ez egy jó hír, mert így nem kell erre külön diploma, lehet menni dolgozni valami szimpi IT-s területre és onnan dobbantani 2 év után.


Én programozóként kezdtem, akit a data science érdekelt, majd jött egy lehetőség és lett egy kiváló mentorom, aki reverse engineering/red team irányba tanított ki. De a mentorom nem volt ilyen szerencsés, ő megjárta a ranglétrát és rengeteg ideig meg pen testerként szívott (igen, ez unalmas terület egy idő után és borzalmasan sok a papírmunka).

Szóval izgalmas ide bejutni, mert nem fog menni csak egy célirányú diplomával, viszont pont ez az izgalmas benne, meg nem kell aggódnod, mert IT-s diplomával + tapasztalattal nem nehég bejutni, mert egyszerűen borzalmasan kevés szakember van, jóból pedig kb alig akad pár...

2023. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!