Hogyan szűrjem ki a megbízható programokat, e-maileket, és egyéb másokat?
Nos, az igazat megvallva nagy hangsúlyt szeretek a biztonságra fektetni, és mindenhová olyan bonyolult jelszavakat, biztonsági kérdéseket használok, hogy én sem jegyzem meg, gondosan el vannak rejtve, fel vannak írva.
Minden programot megvenni nincs pénzem. Leginkább a vírusirtóról kérnék véleményeket. A Kaspersky Internet Security-t használtam egy bizonyos Reset Trial-al, és a 30 napot újra tudtam kezdeni. Igaz, nem nagy biztonságra vall buherált vírusirtót használni, de sikeresen kapcsolódtam a My Kaspersky portálhoz, ahol szintén 30 napot jelzett, és folyamatosan csatlakozott az adatbázishoz, frissített napról napra. Ezek tudatában használhatom a visszaállított Kaspersky Internet Security-t? Nem biztos, hogy ennél maradok, de most erre vagyok kíváncsi. Tekintve, hogy nCore-ról való, bízhatok benne? A Kaspersky mellett egy Malwarebytes Free-nek is mindig van helye a gépen.
A másik ugye az nCore. Sehol sincs 100%-os biztonság, de ha innen töltök dolgokat, legalább növelem a %-ot, tekintve, hogy egy népszerű oldalról van szó?
Továbbá a különböző program crackek rejthetnek olyan kémprogramot, keyloggert, aminek használata és törlése után is ott marad, és sem a Kaspersky, sem a Malwarebytes nem fogja meg? Minden cracket vírusnak vesznek, de a crack törlése után maradhat soha meg nem talált, előbb említett veszély? Egy hozzáértő embertől várok véleményt kifejezetten az általam használt módszerekre, és a saját véleményét, aranyszabályait is.
Amit kifelejtettem, hogy az e-mail védelmek hogy működnek? Egy vírusirtó folyamatosan figyeli Gmailt, és így böngészőn keresztül is képes szűrni a vírusos e-maileket?
Ez azért érdekel, mert a napokban írtam az eBay ügyfélszolgálatnak, és kétszer is, ugyanabban a beszélgetésben, amit az eBay-el folytattam, kaptam egy e-mailt, amiben sok össze-vissza írás volt, mint egy "parancsfájl" szerű dolog, és csatolva egy "noname" nevű dolog. Csak egy .file nevű dolog volt. Ezt mégis mire véljem?
Az email mellékleteket legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, hogy letöltöd, de nem futtatod/ nyitod meg az állomány, hanem feltöltöd ide:
(Itt ~60 vírusirtóval nézi át a fájlt)
Illetve nézd meg ezt az oldalt, folyamatosan vannak fent ingyenes vírusirtók, van, hogy egész évre, van, hogy 3 hónapra adják:
Csak néhány példa azokból amit most osztogatnak
(Ezen kívül elég sok programot adnak ingyen vagy kedvezményesen, megéri feliratkozni a hírlevelükre):
-McAfee AntiVirus Plus 2017
-McAfee LiveSafe
-Panda Internet Security 2017
-Norton Security 2017
-Bitdefender Total Security 2017
A crack-es dolgokkal kapcsolatban, igen az nyilván sokat segít, ha onnan töltesz le, de ez sem ad teljes biztonságot.
A crackelt programok kártékony részei pedig nem pont így működnek. Ha elindítod az adott programot akkor már az első indításnál átmásolja a dolgokat másik helyre, és ezután onnan futtatja, az eredeti fájl letörlésével nem sokat érsz el.
Ez ellen (RAT,keylogger..) úgy tudsz védekezni, hogy rendes, aktív tűzfalat használsz, és nézed, hogy melyik porton mi kommunikál (eleinte idegesítő lehet, de később megéri) Ilyen pl. az ingyenes Comodo Firewall.
Szóval ha ebben a programban azt látod, hogy ismeretlen programok folyamatosan kifelé küldözgetnek adatot, (van, hogy ismert programoknak álcázzák magukat, mindig nézd meg a forrást) akkor valószínűleg valami szép vírusod van
Illetve ezt a programot ajánlom még figyelmedbe néhány hetente futtasd le, ugyanúgy keresi a vírusokat/kéretlet programokat: AdwCleaner
Köszönöm szépen a választ!
Hát..a Kaspersky Internet Security-nek szeretem a tűzfalát, és beállítottam normálisan, de ez azt jelenti, hogy olyan dolgok is megbújhatnak, amiket semmilyen vírusirtó nem vesz észre magától?
Igen, előfordulhat.
De ha tudod monitorozni a kimenő forgalmat program/port szerint akkor érdemes néha ránézned.
Ez a tárolási mód teljesen jó.
Nem.
Ezt úgy képzeld el, hogy mondjuk bekaptál egy keyloggert, ez felmásolta magát 2 helyre. (pl. C:\Windows\SysWOW64 és C:\ProgramData)
Attól függetlenül, hogy te mit változtatsz az internetbeállításokon, ezek a programok, minden újraindítás után elindulnak. A jobb vírusokat nem is látod a feladatkezelőben, de előfordul, hogy egy átlagos programnak álcázzák magukat (pl. Internet Explorer, svchost.exe..)
Ezek a tűzfalak azért jók, mert folyamatosan látod a kimenő forgalmat. Ha olyan programot látsz, ami elvileg nem fut, de generál forgalmat vagy olyat aminek nem kéne internet, akkor gyanakodj arra, hogy vírusod van
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!