Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tanyán élni mennyire biztonságos?

Tanyán élni mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

A legközelebbi falutól 2.5-3 kilóméterre, a legközelebbi várostól kb 15-20 kilóméterre úton.


Mennyire biztonságos egyedül ott lakni? Kamera és riasztó van a telken de akkor is. Bűnözőktől mennyire kell félni, hogy távollétemben kirámolnak, vagy esetleg kirabolnak ha otthon vagyok?



2021. nov. 29. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, az ország melyik részén.

Ahol jellemző a tanyavilág (Alföld) én ott nem mernék tanyán lakni. De biztos nem egységes ez a hatalmas terület. Nézz ki egy konkrét környéket, és arról kérdezz vagy itt, vagy még inkább a környékbeli falvakban élőket. Vagy akár a közelben levő tanyákra kopogtass be és kérdezgesd az ottaniakat. Nyugodtan menj el a közeli falu polgármesteri hivatalába és a polgármestertől négyszemközt is kérdezhetsz.

Az lesz a releváns.

Most így, hogy Záhonytól Tompáig, Biharkeresztestől Sárbogárdig milyen a közbiztonság a tanyákon, erre senki nem fog átfogó választ mondani.

2021. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Veszélyesebb, mint egy belvárosi panel 8. emeletén, az biztos.

Az településtől is függ mennyire gyakori a félreeső helyen lévő ingatlanok fosztogatása.

Én inkább azt látom problémának, hogy ha ritkásan vannak szomszédaid, messze laksz a közeli nagyobb településtől, egyedül élsz, akkor senki nem fog időben segíteni neked, ha bajba kerülsz.Lehet az baleset, rosszullét, tűzeset, bármi.Nem feltétlen a betörésektől kell félni.

2021. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Néhány nagyobb testű, hidegtűrő őrző-védő kutyát biztosan vennék a kamerák mellé.
2021. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
A kamerák miatt szinte biztos, hogy biztonságban vagy. Én is tetettem fel kamerát. Addig volt próbálkozás, azóta semmi. A 3 csapás törvény óta nemigen kockáztatnak.
2021. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Teljes mértékben a környéktől függ, csak ottani emberek megkérdezésével fogsz biztos infót kapni. Nagyszüleim Szabolcs megyében egy kis (1200-1300 fős) falu melletti tanyán éltek, semmi atrocitás nem érte őket ott életük során. Van ott egy pár telek ahol a helyi gazdáknak van takarmányraktár, mezőgazdasági gépek, meg egy-két ház ahol az idénymunkások tudnak pihenni meg enni (nem kietlen házról van szó, felújított, meg egész korrektül felszerelt kis konyha van pl.), oda sem törtek be egyszer sem.


De pár településsel arrébb például már vannak teljesen kihalt tanyák, mert rendszeresen betörtek oda és szétlopkodtak mindent.

2021. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

A lopás még a kisebb gond. Arra lehet biztosítást kötni, ill. az anyagiak pótolhatók. Én attól tartanék, amit köznapian öregezésnek neveznek, de ha 5-8 ember rád tör éjszaka felfegyverkezve, akkor teljesen mindegy, milyen életkorú és fizikai állapotú vagy.

A kutya jó ötlet lehet, de ne feledjük, hogy a kesznyéteni Szoboszlai Barna bácsi is azért vezetett áramot a kerítésébe, mert a kutyájukat rendszeresen megmérgezték.

De én városban lakom, győzzetek meg arról, hogy indokolatlanok az aggályaim!

2021. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

A kutya semmire nem jó a mai világban.Megmérgezik, lelövik.

Sőt, sok kutya nem is csinál semmit, ha betörés van.Egyik ismerősömnek a házába úgy törtek be, hogy a kiképzett kutya simán beengedte a betörőket, azok meg rámoltak kifele.Még ez jobb is volt így, mert maximum megölték volna a kutyát ha rájuk támad.

2021. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
A kamera azért is jó, mert nem sokak tetetik fel. Ahol van oda inkább nem mennek, ahol nincs, oda meg igen.
2021. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mo.-n nem érdemes.
2021. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Baratokkal menj oda elni meg legyen kutyafalkad. Nagytestu tipik orzovedo es teruletvedo kutyak. Egy kaukazusi juhasz par madik tarsaval olre megy a betoroknel.



Kamerarendszer legyen,amit mindig figyel vmelyikotok.


Amugy meg legyen aram a keritesbe vezetve. Az allataid ne erjek el az aramos keritest.

Meg fegyvereid is legyenek.


Meg legyen par disznod is. Olvass az emesztesukrol…


Meg legyen szemetegetod is a maradeknak. A hamvakat beszorod a vetemenyesbe.


Tervezd meg azt a biztonsagi rendszert alaposan. Nehogymar nehany perui indian megzavarja a nyugalmas eleted.

2021. nov. 30. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!