Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én fel akarok bérelni...

Ha én fel akarok bérelni magánembert magánemberként amatőr filmezésre, ahol nem kell hozzáértés hanem lényegében csak a mobilt kell megfognia és azt csinálni amit mondok?

Figyelt kérdés
akkor ezért mennyi fizetést erdemes ígérni hogy elvállalja, és hogy megy ez jogilag hogy ne legyen se fekete munka se adó csalás?
ma 09:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
csak én nem értem, hogy egyáltalán mi itt a kérdés...? amikor kimegy hozzád a vízvezetékszerelő, hogy megszerelje a szivárgó budit, akkor kell céget alapítanod, hogy ki tudd fizetni...? amikor az esküvődre kimegy a fotós lőni 500 képet a részeg rokonságról, akkor kell hozzá egy zrt a neved mögött, hogy ki tudd fizetni...? miért lenne ez másképp, amikor valakinek egy telefont kéne fognia...?
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A vízvezeték szerelő vállalkozó nem pedig magán ember.

A fotós is az az esküvőn.


Pont ezért mert az magánember.

ma 11:44
 13/21 krwkco ***** válasza:

#11

Mert a vízvezetékszerelő vállalkozó és nem a megrendelővel áll munkaszerződésben. De egy "magánember" az nem vállalkozó, vagyis csak alkalmazottként végezhet munkát. Emiatt a kérdezőnek munkaadónak kell lenni. Pl. EFO-s bejelentéssel.

ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Az ellen példáid hibásak pontosabban más helyzetről szólnak.
ma 11:45
 15/21 A kérdező kommentje:

13


Viszont akkor alkalmi munkavállalója valaki magánembernek nem lehet?

ma 11:46
 16/21 anonim ***** válasza:
biztos hogy kell ennyit vergődni egy egy órás telefontartáson? lemész a játszótérre aztán bármelyik gyereknek adsz 2000 forintot
ma 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Persze aztán meg mindkettőnket elvisz a NAV...
ma 13:09
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha nem látsz horgot a számban, légyszi ne fárassz.
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ez még rosszabb illegális gyermekmunka komoly bűncselekmény
ma 13:13
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem kell ideiglenes foglalkoztatás. Sima megbízási szerződés.
ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!