Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van bejelentett lakcímem...

Ha van bejelentett lakcímem külföldön, és Magyarországon is, akkor a külföldi jövedelmem köteles vagyok leadózni?

Figyelt kérdés

tegnap 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van.

Ott vagy adóalany, ahol életvitelszerűen élsz.

tegnap 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát, nem kell kijelentkeznem a magyar lakcímről?
tegnap 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az egyik ideiglenes gondolom a külföldi.

Nagyon sok országgal van kettős adóztatási rendszer.

Ha leadóztál belőle otthon már nem kell és beírhatod az adóbevallásba nyugodtan.

tegnap 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De én jelenleg külföldön élek, és nem tudom mikor megyek vissza
tegnap 18:02
 5/10 anonim ***** válasza:
tegnap 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Én se jelentkeztem ki soha, pedig már 10 éve kint élek. Kint adózom, Magyarországgal semmi dolgom nincs, a nullás adóbevallást se adom le. Sose érdekelt senkit, levelet se kaptam emiatt.

Egyszer az okmányirodában megszóltak, hogy miért nem adom vissza az állandó magyar lakcímemet, merthogy szabályok így meg úgy, de arra is csak megvontam a vállam, és leszartam.

tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
1-es vagyok, én ugyanezt tettem, mint a 6-os. Halványan én is emlékszem, hogy van valami szabály, hogy ki kell jelentkezni, de én sem tettem meg soha. Annak ellenére, hogy talán sosem fogok visszaköltözni Magyarországra (20 éve külföldön élek), elég sok előnyét láttam az évek során, hogy van egy bejelentett lakcímem.
tegnap 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én sem akarok kijelentkezni, de ha muszáj akkor ki kell
tegnap 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy, milyen külföldi országról beszélünk.

EU-n belül csak egy állandó lakhelyed lehet és pl. Ausztria keményen büntet, ha ezt nem tartod be.

tegnap 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hollandia
ma 00:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!