Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Engem mint munka vállalót a...

Engem mint munka vállalót a cég kijelenthet az napra amikor beteg vagyok? Hivatalos igazolást viszek nem pedig táppénzt. Kb 6 éve így van. Vagy pedig a munkahelytől függ? Es határozatlan szerződésem van.

Figyelt kérdés

szept. 6. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem szabályos!
szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha magánvállalkozóként dolgozol, akkor a kiesett napokra megteheti, hogy nem fizet. Amennyiben saját állományban vagy, akkor viszont törvényellenes.
szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

“Hivatalos igazolást viszek nem pedig táppénzt”

Ez mit jelent? Nem kötekedés, csak érdekel.

szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 Igazolt nem fizetett távollét.
szept. 6. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak úgy random nem "jelenthet ki", mint munkaviszonyost.


Én magam nem értem, hogy mit értesz "kijelentés" alatt, főleg csak aznapra.


A munkáltató az adott havi számfejtett és a dolgozó részére kifizetett jövedelméről a következő hónap 12-ig napjáig "bevallást" nyújt be a NAV részére. Minden dolgozójáról. Azon a "bevalláson" jelezni kell, hogy a dolgozónak van fizetetlen napja. Kódok alapján meg kell határozni, hogy ez miért van. Ugyanis az ilyen napok alatt nem vagy biztosított, és fizetned kellene saját zsebből ezekre a napokra egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kivéve, ha azért vagy fizetés nélküli szabadságon, mert gyermeket gondozol (GYED, GYES stb.), vagy az MT-ben felsorolt más ok miatt.


Ez a dolog nem függ munkahelytől, mert ezeket törvények szabályozzák, tehát minden munkáltatóra nézve kötelező.


"Igazolt, nem fizetett távollét".

Ez mit jelent a te esetedben. Hova kellett menned, ki igazolta le és mit?


Azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy tanúnak idézett egy bíróság, vagy bármilyen más hatóság, hogy vérvétel miatt kellett laborba menned és már nem volt szabadságod, stb.


Szóval miről van konkétan szó?

szept. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!