Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Két magánszemély közötti...

Két magánszemély közötti kamatmentes kölcsön esetén kell valami után adózni?

Figyelt kérdés
Szüleim adnának kölcsön autóvásárlásra, de tulajdonképp nem nekem, hanem a férjemnek, mivel ő lesz az autó tulajdonosa. KB 3 hónap alatt vissza is fizetnénk. Próbáltam utánaolvasni de nem egyértelmű, hogy a "kamatkedvezmény" utáni adót magánszemély esetén is kell fizetni, vagy csak akkor, ha cég ad kölcsön.

#adó #kamatadó #magánszemély #kölcsön #szívességi kölcsön
aug. 29. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Mondjuk nem ertem, ha nincs kamat akkor hogy jon a kepbe a kamatado..

aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És szerinted kinek fog feltűnni, hogy apád utal neked 500 ezer forintot, te meg 3 hónapon belül visszautalod...? Szerinted erre vadászik a NAV...?
aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell utána adózni, szüleidnek nem lesz semmi profitja. Ettől függetlenül érdemes lepapírozni, ha véletlen betalálnak.
aug. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát nem nekem fogja utalni, hanem egyenesen a kereskedőnek és nekem meg olyan számlacsomag kedvezményem van, hogy 20.000 Ft alatt van ingyen az utalás, de a tranzakció szám nincs korlátozva, úgyhogy lehetséges, hogy 20.000 Ft-onként fogom visszautalni. Szerintem azért az feltűnő, hogy 2 naponta utalok 20.000 Ft-ot ugyanarra a számlaszámra, ő meg 2 naponta kap utalást ugyanarról a számlaszámról...


Meg nem is az a lényeg észreveszi-e a nav...

aug. 29. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:

"úgyhogy lehetséges, hogy 20.000 Ft-onként fogom visszautalni"

ennyire csak nem lehet fillérb#szó senki :D :D :D


"Meg nem is az a lényeg észreveszi-e a nav..."

akkor mi a lényeg...?

aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Ne kölcsönként tekintsetek rá, hanem ajándékozás oda-vissza egyazon összegben különböző időzítéssel.


Így adómentes is valamint egyenes ági rokonok közt illetékmentes.

aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyi butaságot összehordani...


Magánszemélyek között a kölcsön mentes az SZJA alól.

Illetékvonzata sincs, hiszen a kölcsön attól kölcsön, hogy visszafizetési kötelezettség terheli azt, aki a kölcsönt kapta, tehát plusz javakhoz nem jut általa.


Ha kamatról is megállapodtak volna, akkor a megszerzett kamat már SZJA köteles lenne a kölcsönadónál.


Simán írjanak egy kölcsönszerződést maguk között, kockás papíron, két tanú aláírásával megtoldva.

Fektessék le benne, hogy milyen módon biztosítja a kölcsönadó a pénzt (ide utal, oda utal, ennyit, annyit, ekkor, akkor) és milyen határidőre kell visszafizetni azt.


Tehát a szerződő felek: Szüleid, férjed.

Maximum te leszel az egyik tanú a megállapodáson.


Szó sincs semmiféle kamatkedvezményről.

aug. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!