Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen "következményekkel"...

Milyen "következményekkel" jár ha természetes személyként adószámot igénylek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kell e valamit fizetni az igényléskor? Előállítanak-e új adóigazolványt (új kártyát), esetleg ennek van díja?

Illetve az is érdekelne, hogy az adószám megléte von-e maga után havi fizetési kötelezettségeket?


Egy állás kapcsán kellene adószámot igényelnem, de bevallom, kicsit zavaros nekem amit a neten találtam eddig.

Köszönöm, ha segítetek :)



júl. 13. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Milyen állás? Szóba nem állnék ilyenekkel.
júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam; pontosan hogy nem állás, hanem egy havi 1-2, helyzettől függő alkalmi meló.
júl. 13. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire rendszeres, akkor az adószám szerintem kevés, inkább vállalkozás kellene. Szerencsésebb lenne ha efósnak jelentenének.
júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az érdekelne, hogy kell e valamit fizetni az igényléskor?"

Adószám kiváltásáért nem kell fizetni semmit.


"Előállítanak-e új adóigazolványt (új kártyát), esetleg ennek van díja?"

Az adószám és az adóigazolványon (adókártyán) lévő számnak egymáshoz semmi köze. Adószámot vállalkozások (gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, adószámos magánszemély) kapnak. Az adóazonosító jeled téged azonosít, az adószámot pedig a végzett tevékenység miatt képzi meg a NAV.


"Illetve az is érdekelne, hogy az adószám megléte von-e maga után havi fizetési kötelezettségeket?"

Attól függ, hogy milyen tevékenységre váltottad ki az adószámot, milyen formában végzed azt a tevékenységet és milyen adózási módot választották hozzá, ha van választási lehetőséged azzal kapcsolatban.



"Egy állás kapcsán kellene adószámot igényelnem, de bevallom, kicsit zavaros nekem amit a neten találtam eddig."

Nem csodálom, hiszen érezhetően te sem vagy tisztában azzal, hogy egyáltalán miről is van szó.

"Állás" kapcsán már eleve az aggályos, ha adószámot kérnek kiváltani hozzá. Akkor az nem munkaviszony lesz, hanem valami más, ami nem biztos, hogy neked előnyös lesz.


"... nem állás, hanem egy havi 1-2, helyzettől függő alkalmi meló."


Ha konkrétabban megírnád, hogy miről is van szó valójában, jobban tudnánk segíteni neked.

júl. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok tisztában vele, ezért tettem fel a kérdést :)


Egy művészeti termékekkel kapcsolatos együttműködésről lenne szó. Tehát egy lap publikálná az írásaimat esetleg designokat. Nem megbeszélt rendszerességgel hanem kérésre/megrendelésre ha úgy tetszik.

Jó lehetőség lenne egyébként, de mivel egyszerűen nem találok normális tájékoztatást a NAV oldalán, nem vagyok benne teljesen biztos hogy megéri a cécót, akkor főleg nem, ha esetleg negatívan terhelne engem pénzügyileg.

júl. 14. 07:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, én biztos nem vállalnám, ahhoz nagyon sokat kellene fizetniük. Nem tudom, mennyi az adóvonzata ennek, de ugye nem sima alkalmazott leszel, adóbevallást kell csinálnod stb..

Ki kell számolni, mennyinél éri meg, mert mindent magad után kell majd fizetned, szóval ezeket számold fel a béredre, és annyit kérj minimum.

júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!