Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor utalják a Szja-t vissza?

Mikor utalják a Szja-t vissza?

Figyelt kérdés

A könyvelőm az utolsó pillanatban csinálta meg az adóbevallásomat idén,május 21.-én. Azt olvastam,hogy 30 nap az utalás legfeljebb,de nem kaptam meg. Van olyan,hogy késik,vagy fel kell vennem a kapcsolatot a NAV-val?

25 éves lettem tavaly augusztus végén,de az előtte való hónapokra igényeltem vissza a 25 éveseknek járó szja-t. Köszi,ha segítesz!



jún. 23. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jövő hét elején kérdezz rá a könyvelődnél, hogy miért nem kaptad meg, ha még akkor sem történt meg az utalás.
jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És tavaly év közben kimondottan lemondtad az adókedvezményt? V csak aug után kezdtél dolgozni?
jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

-miért könyvelő csinálta az adóbevallásod? Vállalkozó vagy? Vállalkozói jövedelemre nem vonatkozik az adókedvezmény


-ha nem vállalkozói jövedelmed hanem munkabéred volt: Augusztus előtt is dolgoztál és fizettél be adót? Csak befizetett adót lehet visszaigényelni.

jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2021 ota dolgozok egy cegnel. A ceg konyveloje jelezte,hogy a tavalyi evrol van 8 honap,mig visszaigenyelhetem az szjat. A cegnel mindenkinek ez a konyvelo intezte el,akinek volt visszaigenyelheto adoja. Tavaly is igy volt,akkor megkaptam a szamlara a penzt,most valamiert nem es ez aggaszt,ennyi. Ugyfelkapun latom,hogy mennyi a visszaigenyelheto osszeg es hogy szamlara kertem,de ennyi.
jún. 23. 13:41
 5/13 anonim ***** válasza:
De ezt automatikusan meg kellett volna kapnod év közben....
jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehetett választani,hogy havonta kérem,vagy évi 1x. Gondoltam jó évente,mert a nyaralásunk egy részét ebből finanszíroztuk
jún. 23. 16:35
 7/13 anonim ***** válasza:

" Ugyfelkapun latom,hogy mennyi a visszaigenyelheto osszeg es hogy szamlara kertem,de ennyi."


A NAV ÜPO felületén az adószámlát lekérve azt is látod, hogy mikor indították el a kiutalást, és milyen bankszámlaszámra. A kiutalás dátumát követő 1-2 napon belül érkezik a bankszámládra a pénz.


Az adószámla bal oldalán vannak a kötelezettségek és törlések könyvelve, a jobb oldalán a kiutalások, befizetések vannak könyvelve. Biztos vagyok benne, ha jelölte a könyvelő a kiutalási igényed, akkor ott június 22. előtti dátum lesz, mint a kiutalás dátuma.

Míg a Magyar Államkincstáron átfut ez a dolog, az 1-2 nap.

Akkor van gond, ha a jobb oldalon nincs kiutalási dátum megadva, mert akkor valószínűleg nem lett jelölve, hogy kéred vissza az összeget.


Nézd meg, biztos, ami biztos. ->


[link]

jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
jún. 24. 08:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Sikerült? Mi derült ki végül is?
jún. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elrontotta a könyvelő. Ma kell hívom a NAV-ot :)
jún. 25. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!