Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóvisszatérítéseket mikor...

Az adóvisszatérítéseket mikor utalják?

Figyelt kérdés

Március 16-án jóváhagytam a tervezetüket, jár vissza valamennyi.


Ez mikorra várható?


(Úgy tudtam eddig, hogy a beküldéstől számított 30 napon belül, de ez ugyebár nem teljesült.)



máj. 22. 18:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az Eszja-n engedett hozzányúlni, a számlaszámom nem volt csak kitöltve.


Persze most reggel kaptam az értesítőt, hogy "már volt leadva véglegesített"... Szóval majd bemegyek inkább személyesen, azt megkérdezem, hogy mit lehet tenni.

máj. 23. 05:56
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az Eszja-n engedett hozzányúlni,"


Ez elég nagy baj!!!


"megkérdezem, hogy mit lehet tenni."

Új bevallás, amelyben már feltünteted a többi - változatlan - adat mellett a bankszámlaszámodat, és jelölöd vele együtt, hogy "visszagigényled" a kijött összeget.


A "bevallás jellege" résznél kell majd jelölnöd az előlapon, hogy "H", vagyis adózói javítás, helyesbítés-t végzel.

"O", vagyis önellenőrzést akkor kell itt jelölni, ha a módosítás érinti akár az adóalapot, akár az adó összegét.

Ez nem érinti, így javítás/helyesbítés lesz csak, nem pedig önellenőrzés.

máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Miután ezt a helyesbítést/javítást elvégzed és benyújtod a NAV-nak, onnantól indul a 30 napos kiutalási határidő.
máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
máj. 24. 07:59
 15/16 anonim ***** válasza:

Vagy másik opció, hogy az Átvezetési és kiutalási kérelem nyomtatványt töltöd ki hozzá, amelyen visszakéred a szóban forgó összeget. Én inkább ezt választanám. Egyszerűbb.

Kiutalási határidő ebben az esetben is a benyújtástól számított 30 nap.


Bármelyik megoldás a kettő közül megfelelő lesz.

máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is akkor az utóbbi lesz, nem nagyon akarok belenyúlkálni.
máj. 24. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!