Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, hogy fodrásznál nem...

Normális, hogy fodrásznál nem lehet kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
Megcsinálta a hajam, kérdezem mennyi az annyi, 5k veszem elő a kártyát, csak készpénz? Miért? Mert még nincs a vállalkozóim kiváltva, így nem lehet kártyával fizetni. Szóval elvesztettem 15 percet amíg találtam egy automatát, és vettem fel kp-t. Egy ilyen barbershopban voltam. Ez normális?
2022. aug. 3. 18:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
37%

#19: balatonparti lángosozóban is láttam kiírva egy mail címet egy papírra, hogy mehet az azonnali utalás. Ő nem akar kártyával szórakozni, ezért így oldja meg. Nyilván még soha senki nem utalt neki. De a törvényi lehetőséget biztosította. Szóval ez nem a kákán is csomót keres esete, hanem a jogszabályi megfelelés. És a fodrásznál ez nem is releváns, mivel ő nem kötelezett pénztárgépre, ezért neki még az elektronikus fizetést sem kötelező biztosítani.

Az már megint más kérdés, hogy ez mennyire jó üzletpolitika, én is az elektronikus fizetés híve vagyok, készpénzt szinte egyáltalán nem használok (az én fodrászom elfogad kártyát, szóval csak lecsippantom nála a telómat).

2022. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
16%
21, nem szórakozni nem akar vele, hanem nem akarja bukni a költséget, amit a kártyaelfogadás jelent.
2022. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
71%
Remélem mindig kapsz számlát az írószerboltban, mert utalás esetén kötelező! Nem véletlen nem túlelterjedt ez a verzió.
2022. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
34%
23, persze, hogy kapok.
2022. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
31%
#22 - mert még él az emberekben, hogy a bankba kell menni az ilyen szolgáltatásokért. Sok cég sokkal kedvezőbben biztosítja ezt, mint a bankok. Nem egy szolgáltató <1% jutalékkal megy (oké, meg kell venni a terminált, de az egyszeri 50-60 ezres tétel). Ennyit csúnya lenne, ha nem tudna kigazdálkodni. Plusz ha kártyát is fogad el, akkor simán lehet annyi forgalomnövekedése, ami kompenzálja ezt.
2022. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ha kisebb üzletbe megyek, vagy olyan helyre ahol nem biztos van ilyen lehetőség, vásárlás előtt mindig megkérdezem hogy tudok-e kártyával fizetni.
2022. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!