Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, hogy fodrásznál nem...

Normális, hogy fodrásznál nem lehet kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
Megcsinálta a hajam, kérdezem mennyi az annyi, 5k veszem elő a kártyát, csak készpénz? Miért? Mert még nincs a vállalkozóim kiváltva, így nem lehet kártyával fizetni. Szóval elvesztettem 15 percet amíg találtam egy automatát, és vettem fel kp-t. Egy ilyen barbershopban voltam. Ez normális?
2022. aug. 3. 18:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, én eddig még minden fodrásznál kp-ban fizettem, nem is láttam terminált csak a nagyobb cégek üzleteiben.


Kis hal, minek foglalkozna kártyás fizetéssel?!


Futárnál is többször előfordult, hogy nem működött a terminál, szóval biztosabb a készpénz és nincs vele gond, meg nem tudják lenyúlni.

2022. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%
#8 Tévedés, ha pénztárgép kötelező, akkor köteles kártyát is elfogadni.
2022. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

12: fodrásznál kötelező a pénztárgép ?


Mert én még egy maszeknál sem láttam.

2022. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%
Nem, te tévedsz 12. Nem kötelező akkor sem. Mutasd meg a jogszabályt pls, ami előírja. De lelövöm a poént. Nem fogod megtalálni, mert nincs ilyen. Az elektronikus fizetést köteles biztosítani. Aminek több módon is meg tud felelni, kártyaelfogadás nélkül is.
2022. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
10 soha nincs nálam készpénz. 2020as éveket írjuk, nem az 1920asakat.
2022. aug. 4. 01:19
 16/26 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen komolyan, miért lett törölve az a válasz, hogy a legkisebb gond a kártya, nagyobb az, hogy feketén dolgozik???
2022. aug. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%
#16: az én válaszom os törölve lett, nyilván ami nem tetszik a kérdezőnek, azt törölteti. Szuper.
2022. aug. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%
Aki meg jót ír (pl 14), azt meg kinullázzák. Sok értelme van.
2022. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%
#18 Ugyan nem én pontoztam le a 14-es választ, de teljesen megértem a lepontozás okát. Ez egy tipikus a kákán is csomót kereső válasz, ugyanis az lehet, hogy a jogszabály szerint nem csak a kártyás fizetés lehetséges, mint elektronikus fizetés, de gyakorlatban mégiscsak a kártyás fizetés az egyetlen értelmes opció. Mondd már meg nekem, hogy hány kisboltban vagy éppen fodrásznál lehet mondjuk azonnali átutalással fizetni? Én még egy ilyet sem láttam...
2022. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%

19, attól, hogy te nem láttad, létezik, és a 14-nek teljesen igaza van. Nem a terminál kötelező.

Én pl írószerben rendszeresen vásárolok úgy, hogy ott utalok, mert nincs terminál. De a nyomtatótonert is így veszem (Zeg mindkettő), mert ott sem lehet kártyával fizetni.

2022. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!