Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem kapok blokkot a...

Miért nem kapok blokkot a fodrásznál?

Figyelt kérdés
szóval bármelyik fodrásznál jártam, sosem kaptam blokkot (és egyik ismerősöm sem). ők nem kötelesek adni?:D igazából semmi gondom ezzel, csak furcsa.
2011. júl. 5. 03:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Mert az a pénz nem adózik részükről. No meg a másik az, hogy biztos "kis" üzletben jártál. Egyébként igen is kötelesek lennének adni! Deháááát! Míg el nem költöztünk az előző lakhelyünkről egy helyen tudtam le a fodrászt és a kozmetikust. Ott mindig adták, ha kértem, ha nem.
2011. júl. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szegedi vagyok. De ők akkor miért nem tartanak egy ellenörzéstől?
2011. júl. 5. 06:00
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Aztán mit kezdenél a nyugtával, mire lenne az jó a te esetben ,vagy csak arra kellene,hogy legyen mit eldobnod ,amint kilépsz a fodrásztól ?
2011. júl. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Blokkot azért nem, mert nem kell pénztárgépet használniuk.

Elméletileg nyugtát kellene adniuk minden kuncsaftnak, amit kézzel kell megírni.

Itt a közeli kisvárosban a 100forintosban és a kínaiban sem adnak blokkot, pedig ott kötelező a pénztárgép használata.

2011. júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Tartanak egy ellenőrzéstől. Nekem az első pár alkalommal - amíg meg nem ismert a fodrász - mindig adott nyugtát. Amint tudta honnan jövök, ki vagyok, hol dolgozom, mivel foglalkozom, onnantól kezdve már "elfelejtette". De ha kérek, akkor ad... bár lehet, hogy többet is kell fizetnem a frizuráért.
2011. júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Kérd el nyugodtan a nyugtát, semmi gond nem lesz belőle, és még többet sem kell fizetned ez miatt!!


A fodrászok és kozmetikusok e tekintetben külön utat járnak, annak ellenére, hogy ők is félnek az ellenőröktől.

Az általuk követett út: hó végén leülnek, összeadják, hogy abban a hónapban mennyi kiadásuk volt (bérleti díj, rezsi, alapanyag, kellék beszerzés, Tb-járulék stb.) Utána nekiülnek, és elkezdik otthon megírni a nyugtákat, összegszerűen annyit, hogy a bevétel kb. annyival legyen több az adott hónap kiadásainál, amennyivel annak az adótörvények szerint "többnek kell" lenni!

Tehát teljesen mindegy, amennyiben elkéred a nyugtát, akkor majd a hónap végén otthon kell neki annyival kevesebbről írnia.


Ez a módszer még mindig jobb, mint amikor nekem a kínai egy szalagos összeadógépből nyomta a kezembe a "nyugtát", és amikor mondtam neki, hogy ne abból, hanem a pénztárgépből nyomjon nekem egyet, akkor fel volt háborodva.

2011. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

szia!


én pont egy fodrász vagyok :) az én esetem az, hogy igazából annak ellenére, hogy tudom, hogy kötelező az összeg kimondása előtt megírni a nyugtát, nem szoktam, mert idő kitölteni a szelvényt, közben terike néni meg marika néni már a kezüket tördelik a sarokban, hogy mikor mosom már le a dauert.. úgy szoktam csinálni, hogy nap végén leülök, és barátok közt közben megírom a nyugtákat (muszáj, mert ha nem, rámszáll az apeh, nem hülyék. viszont annyi kiadásom van, hogy adóznom nem igazán kell, tehát nem azért nem adok, hogy ne adózzak le belőle).


egyszerűen megszokás, főleg, ha olyan vendég jön, aki hetente jár hozzám, nyilván tudom, hogy nem az apeh küldte. új vendégeknek rendszeresen odaadom, hogy ne legyen belőle kavarás, de igazából folyton butának érzem magam, mert mindenki kinevet, hogy jajj minek ez, és dobom is a kukába. ez nekem időpazarlás. ismerősnél inkább megirom este nyugiban.:)

2011. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 06:55


csupán csak kíváncsiságból kérdeztem, ahogy ezt a kérdésemben is leírtam, hogy nincs semmi bajom ezzel. Egyáltalán nem érdekel hogy ad e vagy sem, mivel nem fogom visszavinni a frizurámat kicserélni..

2011. júl. 6. 18:09
 9/15 anonim válasza:

Hi!

Ne szépítsük a dolgokat, általában azért "felejtik el" és majd otthon utólag megírom..., mert nem akarnak adózni a kedves vállalkozók, illetve csak annyit, ami elkerülhetetlen. Ezért kérek mindenkit, hogy igenis kérjen blokkot/nyugtát/számlát! Többek közt ezért ilyen magasak az adóink, mert amúgyis alig vagyunk akik adózzunk, és a többség ahol tud, csal.

Ha véletlenül távol-keleti "vállakozóktól" vásároltok, mindneképpen kérj blokkot. Ha nem tetszik neki, mehet haza a saját kis országába... mert nagyon sok magyar vállalkozót Ők tettek tönkre, mert valahogy nekik jobban elnézik, ha nem fizetnek adót... És távol-keleti "barátaink" akkora BMW-kben és Audikban ücsürügnek, hogy kis em látnak belőle...

Nekem meg ezért vonnak a fizumból 50%-ot le, hogy ezeket kompenzálják.

Aki magyar, adózik!

2012. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igazad van. muternak rövid a haja, kész van vele a fodrász kb. negyed óra alatt, és 3200-at elkér tőle. nem rossz órabér jön így ki...
2012. júl. 5. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!