Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem kapok blokkot a...

Miért nem kapok blokkot a fodrásznál?

Figyelt kérdés
szóval bármelyik fodrásznál jártam, sosem kaptam blokkot (és egyik ismerősöm sem). ők nem kötelesek adni?:D igazából semmi gondom ezzel, csak furcsa.
2011. júl. 5. 03:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én vagyok a 73%-os, jelentem, azóta csődbe mentem :) minden számlát megírtam.


tudjátok, hogy mibőll áll a 3ezer ft-os hajvágás?


kb. 50ezer az apehba

kb 80ezer a helyre és a rezsire

kb 20-25ezer új anyagokra

nem beszéltünk még könyvelésről, szakmai továbbképzésről (utóbbi lehet akár 40-50ezer/ 5 alkalom)


lehet számolgatni, hogy ha csak napi 4 vendége van az illető fodrásznak, az milyen király. csak arra is kell gondolni, hogy hónap végén a kutya nem teszi be a lábát egy fodrászatba, és akkor is ketyeg minden kiadás.


régen én sem értettem, mi a fene kerül ennyibe.. amig fodrász nem lettem. inkább akkor legyen gyanús, ha túl keveset kér a fodrász, mert akkor ér a keze a bilibe.


megértelek titeket, csak kicsit lássatok a dolgok mögé :)

2012. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

80ezer a helyre és a rezsire. haha

biztos sok anyag kell ha csak ollóval lenyírja

amúgy pont téged értelek meg, h annyi nem maradt nálad mert adtál blokkot, de hidd el h akinek bejáratott üzlete van az szakít ahogy kell. épp ma voltam férfifodrásznál, géppel lenyírta 5perc alatt, addig mesélte h eddig hova utaztak, utána adtam neki egy ezrest. utánam már ültek is a székbe... de mind1, nem kötekedés miatt írtam..

2012. júl. 5. 14:39
 13/15 Springer Botond válasza:
82%

Hát vicces, hogy a laikusoknak milyen nagy szájuk van, miközben semmit sem látnak ebből a szakmából.

16 éve vagyok fodrász, dolgoztam már sok helyen, angyalföldi panelház aljában egy kis lukban, és belvárosi menő szalonban is.

Ha nem tudtok valamit előbb kérdezzetek, "szakértés" helyett.


Vegyünk alapul egy átlagos kis fodrászatot, valamelyik lakótelepen, ahol a fodrászok egyéni vállalkozóként dolgoznak. (Máshogy nem is alkalmazzák őket általában.)


A fodrász kiadásai havi bontásban:

- Székbérlet (amiért ott dolgozhat) 50-80 ezer forint.

Hangsúlyozom, nem az övé az üzlet, ezt a székért fizeti, amiben kiszolgál téged. Ha egy egész üzlethelyiséget bérel, akkor a bérleti díj minimum 130ezer/hó, a legócskább panelházban is.

- Rezsiköltség.

Minimum 15ezer/hó, ha a teljes üzlethelyiséget kell fizetnie akkor kb. 40ezer/hó.

- Anyagköltségek. Festékek, hajhabok, zselék, sampon, balzsam, törölközők és napi(!) mosásuk, stb...

Minimum 40ezer/hó.

- NAV és egyéb járulékok, iparűzési adó, stb...

Minimum 60ezer/hó.


Adjuk csak össze ezeket a tételeket, és számoljunk a legkissebb költségekkel a panelház aljában:

Az egyéni vállalkozó kis angyalföldi fodrász havi költsége összesen = 165.000.- forint havonta.

Ez az amit neki minden hónapban ki KELL fizetnie, meg kell termelnie.

Hangsúlyozom, hogy ez a MINIMUM!


Akkor most nézzük az árakat (szintén angyalföldi panelháznál maradva).

Férfi hajvágás = 2 ezer forint.

Női hosszú haj = 4-5 ezer forint.

Számoljunk csak!

Kb. 50 vendéget ki kell szolgálnia ahhoz, hogy a kötelező fizetnivalóit rendezni tudja, és akkor még egyetlen egy forintot sem vitt haza ebből. Napi átlag 5-6 vendég, egy bejáratott fodrásznál, hölgyek-urak vegyesen.

Ez azt jelenti, hogy 1 hónapból 2 teljes hét csak azzal telik, hogy a fodrász a kötelező fizetnivalókért dolgozik. Ha jó fodrász az illető, akkor szerencsére van annyi vendége, hogy a másik 2 hétben összeszed annyit amiből megél. Ha rossz szakember, vagy pályakezdő, akkor nincs meg a napi 5 vendég sem.


Na kérem szépen.

Ezek után lehet irigykedni a fodrászokra, hogy a k..va anyjukat, miért nem adnak mindenkinek nyugtát?!

Egyszer a könyvelővel kiszámoltuk, ha minden egyes vendég nyugtát kapna, akkor kerek 8 hónap alatt csődbe menne a fodrászüzlet.


Ui.: azóta csődbe is ment. :(

Ennyi.

2013. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
valamit jó szarul csinálhattok akkor :D erre mást nem tudok mondani. 2ezer egy férfi hajvágás? te jó ég
2013. jan. 24. 00:08
 15/15 anonim válasza:
Annyi gond azért van ezzel hogy ha mindenkitől akik különböző cégeknél dolgoznak az utolsó vasig behajtják az adót és az összes járulékot akkor jó lenne ha az összes maszek, köztük a fodrászok is befizetnék becsülettel, mert a közterhekről van szó és ők nem járulnak hozzá olyan mértékben amennyit a jövedelmük indokolna. Valóban az van hogy annyit vallanak be amennyit nagyon muszáj. Én pl időpontra megyek fodrászhoz mert telített a napja 1600Ft egy sima, száraz nyírás, semmilyen anyagot sem használ csak az ollóját 5 max 10 perc az egész és a következő már ott vár.
2018. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!