Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Én is kapok SZJA visszatérítést?

Én is kapok SZJA visszatérítést?

Figyelt kérdés

Nincs (nem is volt az utolsó 2-3évben) bejelentett munkahelyem, és a páromnak se.

De van egy iskolás gyermekünk akire kapom a családit postai úton.

Nekem is jár az SZJA?


Az hogy össze vagyunk házasodva, vagy nem, számít bármit is?


2021. dec. 30. 22:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Fizetsz bármi szja-t? Ha nem, akkor mit kapnál vissza?
2021. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
0
2021. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Magyarul csak azok kapnak akik DOLGOZNAK, VAN GYEREKÜK és vonnak tőlük adót?


Külön külön nem jár?

Mármint az nem kap aki dolgozik de nincs gyereke? Meg az sem aki nem dolgozik de van gyereke?

2021. dec. 30. 22:53
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs (nem is volt az utolsó 2-3évben) bejelentett munkahelyem, és a páromnak se."


Mi vagy te, zokni?

2021. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4#

Talán csak a sors olyan kegyes volt hozzánk hogy ha akarunk akkor nem kell dolgoznunk (maradjunkennyiben)

2021. dec. 30. 23:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem támogatás, hanem visszatérítés. Ha te nem fizettél be semmit, nem kapsz vissza semmit, ennyire egyszerű.
2021. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs (nem is volt az utolsó 2-3évben) bejelentett munkahelyem, és a páromnak se.


De van egy iskolás gyermekünk akire kapom a családit postai úton.


Nekem is jár az SZJA?"



SZJA visszatérítés (nem támogatás) annak jár, aki gyermeket nevel. Adókötelezettséghez nem kell feltétlenül munkahelyről szerzett jövedelem.


Ha Te azért nem dolgozol, mert például ingatlant adsz ki bérbe olyan jó áron, hogy bőven megélsz belőle és nyilván ez után a jövedelmed után fizetsz is be az államnak SZJA-t, akkor azt például visszakaphatod (maximum 809 ezer forint összegig), pedig nincs is munkahelyed.


Ha nem fizetsz SZJA-t, akkor nincs mit visszatérítsenek Neked.

2021. dec. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz.


Benne van a nevében, hogy visszatérítés. Ha adóztál az államnak akkor kaphatsz vissza pénzt. Nulla forintos adózás mellett nulla forint szja visszatérítés jár.

2021. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Dógozni nem akarunk, de a többiek péze az jóvóna, mi?
2021. dec. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9# jóvóna neked az apróm amit benne felejtettem a hátsó zsebembe szerintem


Többiek pénze?

Gyere szivesen adok enni 😘

2021. dec. 31. 11:13
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!