Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Én is kapok SZJA visszatérítést?

Én is kapok SZJA visszatérítést?

Figyelt kérdés

Nincs (nem is volt az utolsó 2-3évben) bejelentett munkahelyem, és a páromnak se.

De van egy iskolás gyermekünk akire kapom a családit postai úton.

Nekem is jár az SZJA?


Az hogy össze vagyunk házasodva, vagy nem, számít bármit is?


2021. dec. 30. 22:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Az intelligencia egyik hátránya, hogy nehéz titkolni. Nálad ilyen nem áll fenn.

A butaságod alpárisággal, meg agresszivitással akarod ellensúlyozni!

2021. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11# Nem elég ide leírni, még üzenetben is el kell küldened?

Egyébként TE kezdted...

Nehogymár ne védjem meg magam, ha valaki beszól úgy, hogy közben nem is ismer...


Attól hogy x éve nem dolgozunk, attól még normális, nem lopó/csaló emberek vagyunk. Csupán úgy alakítottuk az életünket, hogy nem kell dolgoznunk.


U.I.: " Csináld azt amit szeretsz, és soha többet nem kell dolgoznod"

2021. dec. 31. 14:33
 13/20 anonim ***** válasza:

Leírtam a 7. válaszomban, hogy mi a helyzet.


Tehát attól, hogy nem dolgozol, lehetséges, hogy jogosult vagy visszatérítésre. A feltételek megléte a lényeg, nem más.

2022. jan. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Tehát nem elég, hogy egy deka adót nem fizetsz be az államkasszába, még fel vagy háborodva, hogy miért nem kapsz vissza a be nem fizetett adódból?


Gondolkodás teljes hiányát vélem felfedezni személyedben...

2022. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Atyavilág... Mindenki magából indul ki.

Csak egy kérdést tettem ki, mert nem voltam tisztában a dologgal.

De tudod mit?

Ha kapok bármit is, én neked adom mert remegsz a "nagyon erős" MAGYAR FORINTÉRT

inkább a bankszámla számod írd üzibe a hülyeségeid helyett, és ha megkapom már utalok is..

2022. jan. 1. 14:41
 16/20 anonim ***** válasza:
De nem kapsz semmit báttya mert VISSZATÉRÍTENI csak azt lehet amit egyszer BEFIZETTÉL de te NEM FIZETTÉL BE SEMMIT.
2022. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

" de te NEM FIZETTÉL BE SEMMIT."


Még mindig nem értem, hogy ezt honnan veszitek, mert a kérdező erre vonatkozóan nem adott meg semmi információt. Nem erősítette meg, de nem is cáfolta ?!?!?!


"Nincs (nem is volt az utolsó 2-3évben) bejelentett munkahelyem, és a páromnak se."


Ez még nem jelenti azt, hogy más forrásból nem lehetett adóköteles jövedelmük, amiből SZJA előleget vontak/fizettek.


Ugyanis nem kizárólag annak jár(hat) adó vissza, aki munkahellyel büszkélkedhetett 2021. évben.


Ha fizetett SZJA-t a kérdező, és olyan jellegű bevétel/jövedelem után, ami figyelembe vehető az adóvisszatérítésnél, akkor jár neki is vissza összeg még akkor is, ha nem munkahely által szerezte azt.

Ha nem fizetett, vagy olyan jellegű bevétel/jövedelem után fizetett, ami ennél a fajta "kedvezménynél" nem vehető figyelembe (fémhulladék értékesítés, tőzsdei ügyletek), akkor nem jár vissza neki.

2022. jan. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%
Őszintén, a kérdező egy nyolcáltalános szintjén van. Tényleg azt gondolod, hogy annyira szofisztikált a helyzet, hogy volt olyan jövedelme, ami nem munkabér, de vonatkoznak rá az adóvisszatérítés speciális szabàlyai, és ő ezt nem említette meg? Ne nevettess már…
2022. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"...és ő ezt nem említette meg? Ne nevettess már…"


Soha nem lehet tudni. Nem egyszer oldalakon keresztül osztjuk az észt a kérdezőnek, mire a végén kinyög a kérdéséhez egy igen fontos további információt, ami által az előző hozzászólások már nem is állják meg a helyüket. Mennyi ilyennel találkozni! :)

Ennél a kérdésnél nem írta, hogy "igen", és azt sem, hogy "nem". Éppen ezért egyiket sem kezelem tényként.

2022. jan. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha egy ennyire apap információt nem ad meg, akkor meg is érdemli… Egyébként a legtöbb jövedelemtípusra automatikusan jár a visszatérítés, tehát ha ilyen volt, akkor neki semmit nem kell tennie, februárbsn ott fog csilingelni neki a bankszámláján a pénz. Ha kivételbe esik, akkor úgy kell neki.
2022. jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!