Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 91.napot betöltöm, akkor...

91.napot betöltöm, akkor tényleg megkapom az szja visszatérítést ?

Figyelt kérdés
December 31.én töltöm pont a 91.napomat, és úgy tudom így a várandósoknak is visszajár az szja. Ebben az évben még dolgozni fogok, akkor is negkapom? Illetve ha a párommal se élettársi kapcsolatba nem vagyunk, se házasok, és mégcsak egy lakcímen se vagyunk, mert albérletben élünk, akkor ő nem kaphatja vissza ?

2021. nov. 6. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
A várandós nő, ha idén betölti a 91. napot, jogosult a visszatérítésre. Az apuka is. Annyira egyértelműen le van pedig írva...
2021. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 akkor mégsem annyira egyértelmű, hiszen te is rosszul tudod...


Várandós nőnek csak a házastársa jogosult, élettárs nem.


A kérdezőnek: még idén össze lehet házasodni, akkor járni fog.

De csak akkor, ha orvos igazolja is a 91 napot max december 31-es dátummal. Az nem elég, hogy te kiszámolod magadnak.

2021. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban, ezt a részt felületesen olvastam el, mert nem érint. Ettől függetlenül egyértelműen le van írva, hogy a várandós nő és a házastársa.
2021. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!