Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2022 Február SZJA visszatéríté...

2022 Február SZJA visszatérítés kiknek jár automatikusan pontosan most?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményt kérni... Biztosan nem én vagyok az egyetlen...


SZJA visszatérítés 2022 Feb.


Olyan cégnél dolgozom, ahol a megfelelő ember, egyszerűen nem hajlandó felvilágosítást adni ebben az ügyben (politikai okból)


Feleségem dolgozik (6 órában) , ő kapja a családit egyetlen kisfiunk után bankszámlára.


Nekem szintén van munkaviszonyom (12órás) évek óta, de évközben nem veszem igényben a családi adókedvezményt, hanem 1x egy összegben szoktam visszaigényelni. Ezt 2021-ben is így teszem amit 2022-ben kapok meg az adóbevallás után.


Kérdésem...


Jogosak vagyunk a visszatérítésre mindketten külön külön is, vagy csak egyikünk?


Amennyiben mindketten jogosultak vagyunk, kinek kell kitölteni bármiféle nyomtatványt... Ha kell?


Köszönöm előre is a választ.

Szép napot!



2021. nov. 1. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Mindketten jogosultak vagytok. Az a biztos, ha mindketten kitöltitek a VISSZADO nyomtatványt, az a legbiztosabb, két perc az egész.
2021. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Mindketten jogosultak vagytok. Neked kell a visszadó nyomtatványt kitölteni.
2021. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az kap vissza aki gyerek után kedvezményre jogosult. Ti mindketten jogosultak vagytok, így mindkettőtöknek jár.

A visszadó nevű nyomtatványt pedig annak kell kitölteni, akinek nem ismeri a NAV a számlaszámát. A feleséged kapja a családit, így az ő számlaszámát tudják, már csak neked kell nyilatkoznod, hogy hova kéred majd a pénzt. De ahogy az egyes írja, kitölthetitek mindketten, rosszat nem tesztek vele.

2021. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az asszony, mivel nem ervenyesiti a kedvezmenyt, hanem te, igy az egesz eves szjajat visszakapja.


Te mivel nem ervenyesited ev kozben, hanem utolag, igy javasolt ugy kesziteni az adobevallasod, hogy a 120kt a jarulekokon ervenyesitsd ne az szjan, igy az egesz szja jar neked is vissza.

2021. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!