Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem változik a munkaszerződ...

Ha nem változik a munkaszerződésem sem a fizetésem (amit kézbe kapok) hogy változhat a NAV felé jelentett bruttó bérem?

Figyelt kérdés

Elindul egy értékről, hónapokig azonos, majd leesik, majd 1-2 hónapig kevesebbel vagyok jelentve, majd visszaáll.

De olyan is van hogy 1 havi érték magsabb mint az összes többi de csak 1 hónapig.(és abban a hónapban sem kapok többet !!)


Mindemelett a munka a szerződés és amit megkapok az állandó.


????


2021. aug. 3. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem úgy volt hogy fele annyi melóért kínáltak ugyan annyi pénzt mint az alapítványi iskolában?
2021. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez ilyen alapitvanyi iskolas anomalia mar megint.
2021. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden hónapban kapsz fizetési papírt, amit alá kell írni.

Vagy nem így van?

2021. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Vagy nem így van?"


de, pont így van. Épp ezért kérdezem, hogy a szerződés adott, a bruttó bér adott, abból a nettó bér adott-ez van a bérlapon is.


De akkor miért nem ez van a bejelentésben?

Miért vagyok én egyik hónapban 300 bruttóval jelentve, a másikban csak 250-nel, aztán 230-al, aztán újra 300-al?


Miközben szerződés és kifizetett bér szerint semmi se változik!

2021. aug. 3. 16:03
 5/12 A kérdező kommentje:

De olyan is volt hogy 450.000 bruttóval futottam 1 hónapig és mégis egy fillérrel se kaptam többet mint egyébként.


meg olyan hónap is volt amikor a cég nem küldött bérjelentést... NULLÁS hónap...

2021. aug. 3. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól tartok, erre itt nem kaphatsz választ.
2021. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ötlet sincs? Mert nekem lenne, de az nagyon kevéssé vet jó fényt a cégre!
2021. aug. 3. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy sok minden abból az összegből számítódik (nyugdíjjárulék, TB járulék, táppénz, hitel stb.), ami a NAVnál könyvelődik le. És van amit 30 év múlva vesznek elő, mint adathalmaz.

És akkor már nem biztos, hogy összevethető a cégnél tárolt adatokkal, ha egyáltalán felmerül, hogy nem egyezik.

Minden évről a köv. év elején mindenki jogszabály szerint megkapja az adóbevalláshoz szükséges éves összesítést. Kifizetés, befizetés, levonás stb.

Én ezt látom viszont a NAV által készített adóbevalláson, amit jóváhagyni küldenek.

Tedd el, gyűjtsd össze és vesd össze azzal, amit a NAV ad.

Hogy aztán mit látsz, mit lépsz azt Neked kell eldönteni.

Üdv:

2021. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Minden évről a köv. év elején mindenki jogszabály szerint "


A JOGSZABÁLY SZERINT ÉS NEM A VALÓSÁG szerint!! MAradjunk ennyiben!!


Most is itt van aug eleje és nem kaptam meg az ideit amit jan 31-ig kellett volna... TEssék.


Jogszabály!

2021. aug. 4. 06:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Igy jartal.
2021. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!