Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valahol nem kapok nyugtát,...

Ha valahol nem kapok nyugtát, hol lehet bejelenteni (feljelenteni)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 21:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:11 vagyok.


A panaszkönyv nem azért van, hogy kedvére bárki beírhasson mindenfélét, ami éppen eszébe jut. Mert sokan rögtön a panaszkönyvet kérik, ha valami nem tetszik, nem is próbálnak kulturált ember módjára beszélni a másik féllel.

Következménye nincs, csak a jegyzővel kell hitelesíttetni.


Az Apeh úgyis megy mindenhová, nem kell nekik külön meghívó! Egyébként ha már itt tartunk, akkor biztos minden ember pénztárcájában találna az Apeh pár olyan ezrest, amiről nem tud az illető elszámolni. (ajándék, a szomszédnak segített stb.)


A magyar mentalitással van itt a probléma és persze a fizetésekkel is. Ha egy kicsit jobban élne minden ember, akkor talán nem lenne ilyen, hogy nem kapsz nyugtát. Volt olyan, hogy egy boltban kaptam ugyan nyugtát, csak otthon láttam, hogy egy olyan nyugta volt, ahol először beütötték, majd visszaáruzták az adott terméket. Magyarul nem ütötték be.


Nálam már fordult elő olyan, hogy elvettem a pénzt, s közben nyomta ki a szalagot a gép, betettem a pénzt a kasszába és becsuktam. a vevő pedig mondta, hogy a blokkot elkérné. Figyelmetlen voltam, de a vevő normális volt.


egy "hobby" eladó

2010. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
utolsó: a vásárlók könyvét nem kell elkérni, mivel elérhető helyen ki kell függeszteni a vásárlótérben ;)
2010. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Nem KELL már kifüggeszteni. Biztosítani kell, hogy a vevő hozzájuthasson, de nem kell kirakni. Nálunk sincsen kirakva, pedig teljesen tiszta üzlet vagyunk. Kérésre persze odaadjuk.
2010. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy látható helyre kell tenni, vagy a boltban más helyen, de mindenképpen lennie kell ilyennek. Az pedig, hogy nem kell elkérni? Miért ne kellene. Akkor a gyerek, ha megtalálja, nyugodtan rajzolhat bele?


Most olvastam csak utána, hogy nemcsak panasz megtételére szolgál, javaslatokat is lehet bele írni. Érdekes, hogy mindenkiben a rossz felfogás rögzült.


A probléma csak az, hogy vannak, akik az első lépést - az értelmes emberek módjára történő probléma megoldást kihagyják, s egyből a könyvbe akarnak írni, még ha nincs is igazuk. Szóval ezért nem adom én oda minden jött - ment embernek ezt a könyvet.


Ha ilyen jellegű probléma van, megpróbálom megoldani, megbeszélni a dolgot, s ha a vásárló hajthatatlan, hívom a főnököt, s ha ő sem tud vele mit kezdeni, akkor majd ő odaadja a könyvet.

2010. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Tetszenek a válaszok... :)

Egyébként APEH, de nem tudod bebizonyítani, hogy nem kaptál.

Viszont beírod a vásárlók könyvébe, azt kötelesek kivizsgálni és egy hónapon belül megválaszolni.

Én sem szeretem, ha nem kapok nyugtát.


És miért, mert megjegyezném, hogy aki a kormányt szidja az államháztartási hiány és ezzel kapcs. intézkedései miatt, ebből következő áremelések, és állami költségcsökkentés, nnnna! az pont azért van, mert az adókat jó magyar módjára egyesek szeretik elbliccelni. Csak nem tudom, mit gondolnak, hogy az államháztartás bevétele miből van?

Én is adófizető vagyok, az államigazgatásban. És igenis bosszant, ha valaki átverni az embereket, továbbá az én adóemelésem az ő disznósága miatt van.

Egyébként az Apeh nagyon szereti az ilyeneket.:))

2010. aug. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, mai napig nyílt titok ez a téma.

Igenis jó, ha valaki be akarja jelenteni. Miért? Egyszerű.

Sokan így elcsalják az adót. Az adó nem kerül be az állambácsihoz, és nem kerül újra kiosztásra.

Miért baj ez? Nagyon leegyszerűsítve minden is drágulni fog.

Nyilván ha most hirtelen mindenki szent lenne és beütne mindent is, fájna az adó. Azonban hosszútávon a gazdaság előre lendülne. Nyilván nem kell országokkal példálózni, látjuk nap mint nap.

Ez a kétkassza rendszer amiben mi élünk törvénytelen. Mindenki tisztában van vele, hogy létezik, tenni mégsem tesz senki semmit.

Engem például kifejezetten zavar, hogy én megveszem a terméket, kifizetem rá a nettó fizetésemből az ő áfáját, jó nagy hasznot húz belőlem, de közbe az államnak a közös kasszába nem teszi vissza a pénzt.

Leegyszerűsítve = államkasszából kivesz 100 forintot, ennyit is kellene visszaforgatnia, de vissza csak 30-at rak, így mindig egyre kevesebb és kevesebb lesz benne.

Többet között ennek is köszönhetjük, hogy magyarország gazdasága nem épp kiemelkedő.

Nem ártani akarunk mi szegény mariska néninek, aki egy garázsboltot üzemeltet, hanem azt szeretnénk, hogy a gazdaságunk ne legyen a béka segge alatt az olyanok miatt, akik milliókat játszanak el.

2022. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!