Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valahol nem kapok nyugtát,...

Ha valahol nem kapok nyugtát, hol lehet bejelenteni (feljelenteni)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 21:11
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
:DDDD tipppikus magyar felfogás :) aztán meg szidjátok a raptorokat, hogy felveszik a segélyt:)
2010. aug. 24. 21:57
 12/26 anonim válasza:
95%

Én eladó vagyok és mindig odaadom a nyugtát (eleve nagy üzlet vagyunk, KÖTELEZŐ odaadni). Engem is zavar, ha nem kapom meg, mert jártam már úgy, hogy dobhattam ki a drága sajtot, mert nem volt róla blokk. De emiatt nem jelentenék fel senkit. Az ilyen üzletek előbb-utóbb úgyis megbuknak. Max. annyit érsz el, hogy kimegy az APEH és mivel nem tudod igazolni a vásárlásod, ők küldenek egy próbavevőt. Ha ő megkapja a blokkot és a pontos visszajárót, akkor neked reszeltek, semmit sem értél el. Legfeljebb majd jól megjegyez magának az APEH! :D

Mondom én ezt úgy, hogy kereskedelemben dolgozom és adóügyileg maximálisan tiszta vagyok.

2010. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nagyon helyes ! :) Nos hol lehet próbavevőt kérni akkor ?:)
2010. aug. 24. 22:00
 14/26 anonim ***** válasza:
77%
Mindenben ilyen kitartó vagy? Akkor az életben sokra viszed!!!!
2010. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztóvédelmi főfelügyelőség, Apeh


Igazad van abban, hogy bosszantó, ha nem kap az ember számlát, nyugtát. De az is bosszantó, ha:

- a vásárlók a vásárlás után visszamennek az üzletbe, hogy ők 20 ezressel fizettek és csak 10ezerig kaptak vissza, kérik a 10ezrest, illetve ha nem, akkor a panaszkönyvet, amelyben azt állítja, hogy az Apehnál dolgozik (jelzem, hogy utána néztünk, nem dolgozik ott olyan nevű).

- egy épp úszógumit a vásárlást követően visszahoz, hogy ki volt lyukadva, amikor vette, kéri a panaszkönyvet, azt állítja, hogy nem is használták, de egy vágás nyom van az árun

- egy fémkupakkal lezárt ásványvizes üveget visszavisz a boltba, s kéri, cseréljék ki, mert ebben nem a címkén szereplő ásványvíz van, hanem valamivel feltöltötték,

- nyíltan becsmérlik az árut, pl: "nekem ez a fagyi nem kell, mert tegnapi maradék" (szerintem sehol sem bontanak minden reggel új tégely fagylaltot), vagy "ez a szar nekem nem kell"

- direkt eltöröm a játékot és akkor köteles kicserélni

...


És még sorolhatnám. A kereskedőket sem védi semmi, és főként itt azokra a szerencsétlen emberekre gondolok, akik ott ülnek a boltban, s akikre rázúdítják az emberek a hülyeségeiket. Holott ők próbálnak kedvesek lenni és normálisak.


Mindkét félnek vannak hibái. Én a hiper-szuper márketeket nem bírom, mert nem tudod követni, hogy mit és mennyit üt be, mert közben pakolnod is kell. Többször előfordult, hogy nem jót ütött a hölgy. De azért a 200-300 Ft veszteségért már nem megy vissza az ember panaszkodni.

2010. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
no ez az . van ahol nem próbálnak meg kedvesek és normálisak sem lenni, de cserébe még nyugtát sem kapok :)
2010. aug. 24. 22:16
 17/26 anonim ***** válasza:
54%
nyugodtan jelentsd csak be az apehnek, de akár a vásárlók könyvébe is beírhatsz, lehet a tulaj sem tud róla, hogy az alkalmazottja saját zsebre melózik
2010. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
100%

Én lennék, aki eladó, aki pár kommenttel előbb írt!

Próbavásárlót te nem kérhetsz, ebben nem a vevő dönt. A bejelentésed alapján az APEH mérlegel és ha úgy gondolja, kiküld próbavevőt, ha nem, akkor itt vége is a történetnek. Írhatsz a vásárlók könyvébe, ezt kötelesek átadni. Az kérdéses, hogy saját zsebre dolgozik-e az eladó. Nálunk például ha nem adnánk ki a blokkot, akkor sem lehetne úgymond "saját zsebre" dolgozni, mivel a pénztárgépre csatlakoztatott ún. fekete doboz rögzít minden vásárlást. Ehhez a fekete dobozhoz pedig csak az APEH, igazolványt felmutató emberei nyúlhatnak hozzá, erről pedig papírt kell adniuk! Illetve ilyen esetben a kasszához tartozó ún. kasszafüzetet el is kérik.

Szóval ilyen esetben akár adunk blokkot, akár nem, a vásárlás teljesen hivatalos, rögzítve van. Bár mi azt szoktuk csinálni, hogyha valaki ott hagyja a blokkot, akkor berakjuk az erre kialakított kis dobozba, ha esetleg visszajönne érte valamikor a vevő.

2010. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
köszönöm. panaszkönyvezésnek milyen következményei vannak ?
2010. aug. 25. 02:57
 20/26 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, hogy kereskedelmi egységekbe ez hogy működik, de én postán dolgozok és ott minden bejelentést, panaszt kivizsgálnak.
2010. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!