Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Támogatnád a kétkulcsos SZJA...

Támogatnád a kétkulcsos SZJA bevezetését oly módon, hogy a Covid elleni védőoltást felvevők alacsonyabb kulccsal adózzanak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 00:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
46%
20 elég diszkrimináció lesz, ha belehalnak.
2021. jan. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
67%

#21: az a baj, hogy a hülyeségük miatt veszélyeztetnek rengeteg másik embert akik okkal nem kaphatják az oltást. Gyerekek, várandós nők, bizonyos immun betegségekben szenvedők stb.



De mondjuk úgy tűnik ez pár hónapig még biztosan elméleti vita lesz mert nincs elég vakcina még sajnos.

2021. jan. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
21%

Na most, én mindenhol azt olvasom, hogy oltva is el tudod kapni, csak nem lesz tüneted.

Oké.

Az emberek nem a koronavírusba halnak bele, hanem abba, amiket okoz és csak azok, akik eleve gyenge immunrendszerrel bírnak.


Én huszonéves vagyok, évek óta nem voltam beteg, sportolok, nem dohányzom stb.

Nekem semmi szükségem az oltásra. Korona ellen legalábbis.

Akire veszélyes, az legyen beoltva, mert így meg lesz védve. Mert nem lesznek tünetei.

De akkor én, ha be lennék oltva, ugyanúgy meg tudnám őt fertőzni, azzal a különbséggel, hogy én is tünetmentes vagyok.

Tehát, akire ez veszélyes, az tünetmentesen lesz fertőzött akkor is, ha én, akire nem veszélyes, be vagyok oltva vagy sem.

A 18-50 éves korosztály nagy része így is enyhe megfázásos tünetekkel vagy tünetmentesen esik át a koronán, nekik felesleges az oltás.


Továbbá, nem szól egész életre az oltás, ha a vírus mutálódik, az ellen nem fog hatni. Mindenki azt hiszi, hogy csak úgy el fog tűnni, ha mindenkit beoltanak. Nem fog eltűnni.

Az a vírus tud eltűnni, amely nem mutálódik és az oltás és hosszútávú védettséget ad, például, Hepatitis B.


Röviden, nekem nincs értelme beoltatni magam! A szüleimnek inkább lenne értelme, de ők is túlélték a koronát, csak mondom.

2021. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%
Igen, voltak már páran akik szintén azt hitték magukról milyen erős, sportos, jó immunrendszerűek. Aztán ma már sajnos hallottak. Mindig mondják, hogy elhunyt x db TÖBBSÉGÉBEN idős, krónikus ember. De azért a kisebbség részében találsz olyat akiről senki nem gondolta volna és mégis elvitte a covid.
2021. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
7%

Az influenza ugyanilyen mutatókkal dolgozik vagy egy tüdőgyulladás.

Akkor mégsincs ilyen pánik.

És igen, egy fiatal, sportos illető is bele tud halni egy tüdőgyulladásba.

Lépjünk már túl ezen a koronán...megérteném ezt a felhajtást, ha minden második vagy harmadik ember belehalna.

90% tünetmentes vagy enyhe megfázás. Halottak 99%-a idős, eleve súlyos beteg, az elhunyt emberek korábban is veszélyeztetettek voltak, nem csak most.

2021. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
#25 Mikor voltak tele a kórházak influenzásokkal és tüdőgyulladásosokkal?
2021. jan. 17. 15:11
 27/30 anonim ***** válasza:
94%
#23: semmikor csak az oltás ellenes hülyék szeretik ezt terjeszteni. Ráadásul ha így is lett volna akkor is almát körtével hasonlít. Hiszen most rengeteg korlátozás van és ha így terjed állítólag ugyanannyira mint az influenza akkor képzeljük el mi lenne ha szabadon mehetne maszk nélkül bárki bárhova.
2021. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
#27 Pontosan, influenzajárvány idén nincs a korlátozások és a maszkhasználat miatt, viszont a koronavírus nagyon szépen terjed így is. Ebből is látható, hogy nem összehasonlítható a kettő veszélyessége.
2021. jan. 17. 22:45
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

... Már a fagyiban is megtalálták a vírust...

Mi következik? Eddig maszkoltunk, most oltunk, utána már enni sem fogunk. :D


Jött, látott és győzött!

2021. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
94%

'Halottak 99%-a idős, eleve súlyos beteg,'


Ez se igaz. Krónikus betegek, de nem feltétlenül súlyos betegek. Most egy magas vérnyomással, szív betegségekkel vagy elhízással évtizedeket élhetett volna aki covidban meghalt. Egyáltalán nem csak azok a súlyos betegek haltak meg akik amúgy is meghaltak volna mondjuk 2 héten belül.

2021. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!