Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkaltatom csokkentheti a...

A munkaltatom csokkentheti a tudtom nelkul a bruttomat?

Figyelt kérdés
Tehat. A covid miatt ugye bejott ez a rendelet a vendeglatosok jarulekkedvezmenyevel kapcsolatban. 450bruttora vagyok bejeletve, viszont most kaptam csak berpapirokat miszerint marciusban es juniusban csak 350 es 320 a bruttom. Felhivtam a munkaltatom erre ok azt mondtak azert ennyi mert nem kellett jarulekot fizetniuk a covid miatt. Ertem en, de nekem attol meg a bruttom megis hogyan csokkenhetett le 100ezer ftal????? Egyebkent a nettom nem valtozott ezert nem tunt fel akkor. Szerintem ez rohadtul nem igy mukodik, a navtol probaltam segitseget kerni de meg nem valaszoltak, hetfon megyek szemelyesen, de addig megesz a fene.

2021. jan. 2. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
mivel nem kellett fizetni utánad, ezért kevesebb az összeg.
2021. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
de, ez így működik.
2021. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most ez nekem csak azert gaz, mert veszelyeztetett terhesseg miatt tappenzem vagyok...ezt az idoszakot veszik alapul, ebbol szamoltak atlagot, emiatt igy kevessebb a tappenzem.
2021. jan. 2. 13:38
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
A táppénzes időszakot nem veszik alapul. Ugyanis ellátásbó nem számolnak ellátást, csak bérből.
2021. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha a nettód nem csökkent, akkor miért mérgelődsz?

Akkor lenne igazad, ha emiatt kevesebbet utaltak volna!

2021. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

4 vagyok jah, bocs, én már a csedre/gyedre gondoltam.


Amúgy nem tudom mit kell pattogni, nem dolgozol, de kapsz pénzt, örülj neki.

2021. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fu de keseru eleted lehet :D
2021. jan. 2. 18:36
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

"450bruttora vagyok bejeletve, viszont most kaptam csak berpapirokat miszerint marciusban es juniusban csak 350 es 320 a bruttom. Felhivtam a munkaltatom erre ok azt mondtak azert ennyi mert nem kellett jarulekot fizetniuk a covid miatt."


Valószínűleg azért, mert a kedvezmény miatt visszafele számolták ki a bruttó béred. Tehát a nettó béredből indultak ki. Ha maradt volna a bruttód, akkor hiába voltkedvezmény a béred után, azt a nettód vitte volna el, ha marad az eredeti bruttó béred.


Példa:

Bruttó 450 ezer

levonások: 150.750,- (33,5 % adó, járulék)

Nettó béred: 299.250,- forint.


Mivel mondjuk csak a 4 % természetbeni egészségbiztosítási járulékot kell megfizetni (tehát 33,5 % helyett csak 4 %-ot), így visszafele számolva a bruttó béred: 311.718,-


311.718 x 4 % = 12.469,- -> nettó bér 299.250,-


Ha marad a bruttó 450 ezres béred:

450 ezer x 4 % = 18 ezer -> nettó béred: 432 ezer forint lenne.

Viszont a cég ilyen formában nem kedvezményezett, gyakorlatilag nem tudja érvényesíteni azt, amivel segíteni akarta az állam, ha az eredeti bruttó béredet veszi alapul a járulékkedvezmény érvényesítéséhez.


Azért ilyen "érdekes" az elszámolás.


Mielőtt bárki írná a számolás helyességét stb., csak jelzem, egy hasraütésszerű példán keresztül vezettem le a kérdezőnek, hogy mi miért úgy van. Tudom, hogy valószínűleg nem pontosak sem a %-os mértékek, sem a kedvezmény felsorolása, sem egyéb más. A logikát akartam csak vázolni vele.


A NAV tájékoztató szerint:

"A járulékmentesség nem érinti a biztosított társadalombiztosítási- és munkaerőpiaci ellátásokra való jogosultságát és az ellátások összegét. Ezen időszak szolgálati időnek minősül és a keresetet, jövedelmet a nyugellátás összegének megállapítása során figyelembe kell venni."


Vagyis ebből kifolyólag hátrány nem érhet még akkor sem, ha most úgy tűnik, hogy igen. :)

2021. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Es a tappenznek van maximalis osszege, amit ezzel a berrel jo esellyel amugy is kimaxoltal.


2020ban a max tappenz a minimalber ketsueresenek 30as resze egy napra, vagyis 10ezerparszaz forint

2021. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, de egyik sem nagyon a kerdesre jott.. nem kapom a maximumot, pont ezert mert atlagba emiatt nem jon ki. Ezert erdekelt, hogy ezt igy megtehetik e
2021. jan. 4. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!