Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem dolgozok és nem fizetem...

Ha nem dolgozok és nem fizetem magam után biztosítást, mennyi idő mire a nav elkezdi küldeni a csekket?

Figyelt kérdés
Mar kaptam értesítést hogy elkene kezdeni fizetni. Ez oké, de csekket miert nem küldtek? Én csak úgy tudom fizetni ha kapok csekket, mindenféle dokumentumokat nem tudok ehhez letolteni mert nincs rá lehetőségem

2020. szept. 9. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megy be a területileg illetékes OEP-hez és kezdd el intézni az ügyet. Lehet, hogy a rendszer későn ébred, de akkor viszont visszamenőleg is kiküldi az összes befizetni valót.
2020. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magától nem jön csekk. Neked kell tudatnod a hivatallal, hogy magad után szeretnéd fizetni. Ha nem szólsz, nem tudják.
2020. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mar kaptam értesítést hogy elkene kezdeni fizetni"


Ha jól értem, akkor az adóhivatal már értesített arról, hogy van fizetnivalód egészségügyi szolgáltatási járulékra vonatkozóan.

Az adóhivatal nem küld csekket csak akkor, ha jelzed, hogy csekken szeretnéd fizetni a járulékot.


Az alábbi lehetőségek vannak csekk igénylésre:


A postai befizetéshez szükséges sárga csekket igényelni lehet:


a NAV ügyfélszolgálatain, személyesen,


a NAV Infóvonalán, a 4-es menüpont választásával (belföldről: 1819, külföldről: +36 (1) 250-9500 hívószám),


az Ügyfél-tájékoztató és Ügyintéző Rendszerben a folyószámla-ügyintézés menüpont választásával (belföldről: +36 (80) 20-21-22, külföldről: +36 (1) 441-9600 hívószám),


a NAV honlapjáról letölthető CSEKK elnevezésű nyomtatványon. Az Általános Nyomtatványkitöltő Keretprogrammal (ÁNYK) kitöltött nyomtatvány elektronikusan, a KÜNY-tárhelyen keresztül is beküldhető a NAV-hoz, vagy kinyomtatva, papíralapon is el lehet juttatni az illetékes NAV-igazgatósághoz,


[link]

a NAV honlapjáról letölthető „Kérelem készpénzátutalási megbízás (csekk) igényléséhez” elnevezésű nyomtatványon, amit papíralapon kell az illetékes NAV-igazgatóságra eljuttatni.


[link]

2020. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!