Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan bérbeadása utáni...

Ingatlan bérbeadása utáni adózás 2020ban?

Figyelt kérdés
A rezsi díj adózása nem világos. Tehát a közös költség után is kell adózni az rendben van, de közüzemi díjak után hogy alakulnak?

2020. jan. 7. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi van?!?!?


Közös költség után miért kellene adózni? Az egy költség, nem pedig a bevételed.


Van egy bevétel, amit a bérbeadásért kapsz. Ha Neked fizeti ki a bérlő a szolgáltatóknak fizetendő rezsi összegét, akkor az is a bevételed része, hiszen megkaptad Tőle.

A bevétellel szemben elszámolhatod a bérbeadást közvetlenül szolgáló - és törvény szerint is elszámolható - kiadásaidat. Tehát ott fog kinullázódni jó esetben a kapott rezsi összeg amikor megfizeted azokat a szolgáltatóknak.


Ha nem Neked fizeti ki a bérlő, hanem a rezsiszámlák a nevére jönnek és Ő rendezi közvetlenül a szolgáltatóval, akkor nem a bevételed része, viszont nem is tudod elszámolni kiadásként, hiszen a számlák nem a nevedre szólnak.


A "rezsibe" beleértem a közös költséget is.

2020. jan. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A NAV állásfoglalása szerint a társasházzal kapcsolatos költségekre, így a ház által kötött biztosításra, a közös képviselőnek fizetett díjra, a takarítási díjra, vagy a felújításokra szánt alapba fizetett összegekre nem alkalmazható az új szabály. Ugyanígy nem alkalmazható a rendelkezés a társasházi közös költségre sem. Tehát ha a bérlő közös költséget is fizet a bérbeadója felé, akkor az mindenképpen bevételnek számít, még akkor is, ha az tartalmaz rezsi-elemeket, mint például a szemétdíj vagy a vízdíj. Ilyen esetekben a költségelszámolás lehetőségével kell élni.
2020. jan. 8. 09:53
 3/4 xswerdy ***** válasza:
új szabályok nem 2020-tól vannak, hanem 2019-től. És csak annyi változott, hogy amit a szolgáltatónak fizet a bérlő közvetlenül, azt nem kell feltüntetned az adóbevallásban bevételként. Korábban hivatalosan fel kellett, de persze egyből költségként is megjelent, így az adó mértéke szempontjából nincs változás. És ez nem vonatkozik a közös költségre. Azt tehát feltünteted bevételként, és kiadásként is. Szóval adózni nem adózol utána.
2020. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sok változást nem tapasztaltam, inkább csak szavakkal bonyolították meg azt, ami "azelőtt" is úgy működött, hogy még annyira se legyen érthető, mint eddig.


A lényeg még mindig ugyanaz: Ha Neked fizeti a rezsi (közös költséget is annak veszem) összegét a bérlő, és Te fizeted tovább a szolgáltatóknak, akkor a bevételed része is a kapott összeg, a belőle kifizetett összeg pedig elszámolható költségként (kivéve biztosítási díjak) a bevételeddel szemben.


Ha közvetlenül fizeti a bérlő a szolgáltatónak és nem Neked, akkor nem lesz a bevételed része és logikusan nem is számolhatsz el vele szemben költséget, hiszen a költséget nem Te fizetted meg, nem nálad keletkezett kiadás.


A bérlőnek továbbszámlázott szolgáltatások kategóriát pedig szerintem hagyjuk. Hülyére bonyolítanak mindent, tök feleslegesen.


Ez kb. olyan, mint hogy most egy végzés nem jogerőre emelkedik, hanem véglegessé válik... :) A lényeg ugyanaz.

2020. jan. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!