Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Jogilag idegen,14 fölötti...

Jogilag idegen,14 fölötti gyereket vihetünk repülővel külföldre?

Figyelt kérdés

Na szóval:

A páromnak van egy fia, aki velünk él, de nincs a nevén a gyerek. Az anya születéskor úgy diktálta be, hogy az apa ismeretlen. A fiú, az anya család nevét kapta. Ott van az állandó lakcíme is.

1 éve magunkhoz vettük, itt is jár iskolába. De papíron még az anyjánál lakik. Új albérletben lakunk, még nem jelentettek be minket, mert a tulaj külföldön van és csak a jövő hónapban jön haza.

A gyereket, meg még a lakcím miatt nem sikerült a páromnak a nevére venni. (külföldi állam polgár) Aztán próbáltuk a kinti címével, de akkor meg az anyuka nem ért rá. (Másik városban lakik, nem egyszerű hogy mindenkinek jó legyen.)


Lényeg:

Mennénk külföldre 3-an rokonlátogatóba. De csak repülővel megoldható.

De mivel hivatalosan, senki nem rokona senkinek(a párommal nem vagyunk házasok és a fia papíron nem a fia) és a gyerek is fiatal korú. Engedik repülni?


Az egyik barátnőm mesélte, hogy őt 12 éves korában egyedül,(felnőtt kísérő nélkül) felrakták a szülei a buszra, h látogassa meg a 3 országnyira lévő nagyiját.

Repülőnél is hasonló a helyzet? Vagy írassunk valami papírt az anyukával? És azt hol kellene leadni? Jegyvásárlásnál?


Keresgettem a honlapon, de ebben a témában nem találtam felvilágosítást.

Van valakinek valami tapasztalata?



2013. jún. 9. 15:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem 10-es, nem kell szülői engedély. Felnőtt kíséret kell.


Egyébként letudtuk a nyaralást. Jó volt. Nem volt semmi gond. Nem kellett a papír még a külföldi városban sem seholsem.

2013. júl. 20. 20:28
 12/12 anonim válasza:

Szerintem helytelen amit írtál. Kell a szülői engedély csak nem ellenőrizték hogy megvan e.

Ilyen elven, féklámpa, kötelező, műszaki se kell a kocsira mert egy évig mentem vele ezek nélkül s sose volt belőle gond.

Igaz sose ellenőriztek.

2013. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!