Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Jogilag idegen,14 fölötti...

Jogilag idegen,14 fölötti gyereket vihetünk repülővel külföldre?

Figyelt kérdés

Na szóval:

A páromnak van egy fia, aki velünk él, de nincs a nevén a gyerek. Az anya születéskor úgy diktálta be, hogy az apa ismeretlen. A fiú, az anya család nevét kapta. Ott van az állandó lakcíme is.

1 éve magunkhoz vettük, itt is jár iskolába. De papíron még az anyjánál lakik. Új albérletben lakunk, még nem jelentettek be minket, mert a tulaj külföldön van és csak a jövő hónapban jön haza.

A gyereket, meg még a lakcím miatt nem sikerült a páromnak a nevére venni. (külföldi állam polgár) Aztán próbáltuk a kinti címével, de akkor meg az anyuka nem ért rá. (Másik városban lakik, nem egyszerű hogy mindenkinek jó legyen.)


Lényeg:

Mennénk külföldre 3-an rokonlátogatóba. De csak repülővel megoldható.

De mivel hivatalosan, senki nem rokona senkinek(a párommal nem vagyunk házasok és a fia papíron nem a fia) és a gyerek is fiatal korú. Engedik repülni?


Az egyik barátnőm mesélte, hogy őt 12 éves korában egyedül,(felnőtt kísérő nélkül) felrakták a szülei a buszra, h látogassa meg a 3 országnyira lévő nagyiját.

Repülőnél is hasonló a helyzet? Vagy írassunk valami papírt az anyukával? És azt hol kellene leadni? Jegyvásárlásnál?


Keresgettem a honlapon, de ebben a témában nem találtam felvilágosítást.

Van valakinek valami tapasztalata?



2013. jún. 9. 15:39
1 2
 1/12 anonim válasza:

Bár én kisgyerekkel voltam, de tőlem kérték az un beleegyező nyilatkozatot. Meg a születési anyakönyvi kivonatot.

Nem vagyunk házasok a párommal, a gyerek az ő nevén van.

Angliában voltunk.

2013. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

De még mindig homályos így, mert a jegy vásárlásnál jelezni kell, h a gyerek elmúlt-e már 14. Nálunk igen.

2013. jún. 9. 15:53
 3/12 anonim válasza:
53%

18 év alatt kell mindkét szülő beleegyezése. Távol levőnél irásban.

14 fölött kötelező a személyi tehát anyakönyvi kivonat nem kell, személyi viszont igen.

A légitársaság szabályzatában benne van hány év alatt kell kisérő. BKV esetében ez 6 év. Repülőnél lehet hogy magasabb de szerintem max 14 év lehet de ugye nem az én véleményem számit hanem az adott légitársaság.

Ők eleve tudják a törvényt mert nem akarnak balhét s ehez képest szigorithatják ha akarják.

2013. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
53%

Bocsi a beleegyzés a határátlépéshez kell nem a közlekedési eszközhöz.

Jogilag a szülő nem tilthat meg közlekedési eszközt, max. a személyt választhatja meg akire a gyerekét rábizta. ugyanakkor kérdés a légitársaság mit igényel, ha nem akartok fennakadást erről a kérdéses légitársaságtól pl. emailben információt kértek s a szükséges dokumentumokat előre beszerzitek. Előfordulhat hogy gyanu esetén visszatartanak benneteket s problémát fennakadást okoznak.

2013. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az nem számit hogy csak repülővel közelithető meg vagy máshogy. Törvényes hivatalos közlekedési eszközzel elég a tény hogy rábizta a szülő valakire a gyereket. A repülő ilyen szempontból nem más mint a busz vagy az autó.
2013. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az sem mellékes, hogy hová utaztok, EU-n belül vagy kivül.

Első válaszoló, ez mikor volt?

2013. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
EU-n belül.
2013. jún. 9. 16:17
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket, megoldódott. Megkérdeztem személyesen. :-D


Leírom, hátha másnak is jól jön egyszer majd.:

A WizzAir légitársasággal utazunk. Náluk(többinél nem tudom) az a szabály, hogy 14 év alatti felnőtt kísérettel repülhet, 14 év és 18 év közötti pedig akár teljesen egyedül is. Rokoni kapcsolat nem kell.

2013. jún. 12. 01:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, de ez csak az egyik oldala a dolognak, hogy a Wizzair-nél mi a szabály.

Ettől függetlenül a határellenőrzéslor (ha van) előfordulhat, hogy kérnek szülői nyilatkozatot, de ennek EU-n belül igen kicsi az esélye.

2013. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Tehát 14 év alatt csak akkor repülhet egyedül ha mindkét szülő engedélyezi?

Bár a kérdéses gyereknek jogilag csak egy szülője van.

2013. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!