Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan juthatnánk el (a...

Hogyan juthatnánk el (a legegyszerűbben) repülőgéppel Budapestről Bécsbe, majd még (lehetőleg) aznap onnan vonattal vissza?

Figyelt kérdés

Ennek a kérdésemnek ez az előzménykérdése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__repules-repulojegyek_..


Az itteni válaszok alapján végül úgy döntöttünk, hogy úgy próbáljuk ki a repülést, hogy Bécsbe repülünk, majd onnan vonattal jövünk vissza (lehetőleg még aznap).


A kérdésem az lenne, hogy hogyan és hol érdemes járatot lefoglalni, FONTOS lenne, hogy:

- minél olcsóbb legyen

- jól kilássunk, tehát lehetőleg az ablak mellé szóljon a jegy

- 9-10 óránál sokkal előbb ne nagyon induljon a gép, mert nekünk még Pestre is fel kell utazni vidékről

- a lefoglalásnál NE kelljen már előre kifizetni a jegyek árát, tehát csak akkor kelljen fizetni, amikor már ott vagyunk a repülőtéren


Ennek függvényében, ha megvan a repülőút, hogyan jutunk onnan vissza Budapestre (vagy Győrbe / Sopronba / stb.) vonattal? Hol nézhetek ennek utána? Mármint annak, hogy milyen repülőtereken köthetünk ki, és onnan hogyan jutunk vissza vonattal Pestre (vagy Győrbe / Sopronba / stb.)?


Tudom, hogy elvileg ezeknek én is utána tudnék nézni egyedül, de azért kérdezem ezt mégis külön kérdésben, mert totál kezdő vagyok ezen a téren, és hátha vannak már nálam rutinosabbak is (pláne olyanok, akik voltak már hasonló úton).



júl. 3. 14:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
71%

"az a lényeg, hogy repüljünk egyet... :-)"

Ha elhagyod a vonatos részt és visszafelé is repülővel jöttök, akkor sokminden úticél belefér egy napba....

A kezdő repülőbúzák egyik fő célpontja Brüsszel - CRL. Oda Wizz, vissza Ryanair. De Rómából, Barcelonából, Eindhovenből is meg lehet fordulni bőven egy nap alatt. Mi csináltunk olyant is hogy Budról indulás valahova, onnan át egy másik reptér és vissza Bud és még így is meg lehet csinálni egy nap.

A nagyon rövid utak nem jók, mert azokra nem általában nem járnak fapadosok. A Bud - Bécs is csak ráhordó átszálló, jellemzően interkontinentális utasoknak.

júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
28%
amúgy tudom hogy az lesz a válasz hogy semmi közöm hozzá és ne szóljak bele, de ugye a néni egészségi állapota a baj? fogalmad sincs ráértek-e, mintha nem lenne meg hogy mikor dolgozol és mikor nem, pedig repcsizni van pénz, gondolom nem segélyből, akkor a néni lesz a nehézség? idegen helyen alvásról szó sem lehet... mi lenne ha kivételesen nem ti lennétek nagyon okosak és kreatívak, hanem először lecsekkolnád a háziorvosával, hogy túléli-e egyáltalán ezt a programot?
júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!