Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan juthatnánk el (a...

Hogyan juthatnánk el (a legegyszerűbben) repülőgéppel Budapestről Bécsbe, majd még (lehetőleg) aznap onnan vonattal vissza?

Figyelt kérdés

Ennek a kérdésemnek ez az előzménykérdése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__repules-repulojegyek_..


Az itteni válaszok alapján végül úgy döntöttünk, hogy úgy próbáljuk ki a repülést, hogy Bécsbe repülünk, majd onnan vonattal jövünk vissza (lehetőleg még aznap).


A kérdésem az lenne, hogy hogyan és hol érdemes járatot lefoglalni, FONTOS lenne, hogy:

- minél olcsóbb legyen

- jól kilássunk, tehát lehetőleg az ablak mellé szóljon a jegy

- 9-10 óránál sokkal előbb ne nagyon induljon a gép, mert nekünk még Pestre is fel kell utazni vidékről

- a lefoglalásnál NE kelljen már előre kifizetni a jegyek árát, tehát csak akkor kelljen fizetni, amikor már ott vagyunk a repülőtéren


Ennek függvényében, ha megvan a repülőút, hogyan jutunk onnan vissza Budapestre (vagy Győrbe / Sopronba / stb.) vonattal? Hol nézhetek ennek utána? Mármint annak, hogy milyen repülőtereken köthetünk ki, és onnan hogyan jutunk vissza vonattal Pestre (vagy Győrbe / Sopronba / stb.)?


Tudom, hogy elvileg ezeknek én is utána tudnék nézni egyedül, de azért kérdezem ezt mégis külön kérdésben, mert totál kezdő vagyok ezen a téren, és hátha vannak már nálam rutinosabbak is (pláne olyanok, akik voltak már hasonló úton).



júl. 3. 14:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9: Hát szerintem nemigazán, mert nem hinném, hogy bármelyikünk is tudna aludni... :-(


#10: Akkor lehet ezért (is) volt a Bécs, mert Prágából nehezebb visszajönni vonattal...

júl. 3. 15:33
 12/22 anonim válasza:
38%

Először is, ha foglalnál (bár én nem igazán tudok ilyen opcióról) azt is fizetni kéne. Ez nem vonat hogy odamész és csak úgy veszel jegyet. Ha a saját hibádból nem tudsz elmenni, nem fogják visszatéríteni a jegyet, hiszen más elől foglaltad a helyet. Ha így működne sokszor boldog boldogtalan mondaná vissza az utolsó pillanatban a jegyét és elég veszteséges lenne a légitársaságnak.


Másrészt fapados járatoknál érkezési sorrendben van helyfoglalás nem ülőhelyhez kötött a jegy. tessék korán odaérni. De a vip jeggyel rendelkezőket így is előbb fogják felengedni.

júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nagyon nem könnyű ez a repülés... :-( Lehet, hogy mégis csak sétarepülés lesz, mert nagyon sok olyan dolog van, ami nehezíti a dolgunkat... :-(
júl. 3. 15:43
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

12# Ez nem így van, hogy fapados járatnál érkezési sorrend van helyfoglalásnál, legalábbis amikkel én repülök, nem így működik.

Vagy megveszed a helyet ahová ülni szeretnél, vagy ha nem szeretnél érte fizetni, akkor mikor becsekkolsz, véletlenszerűen osztogajta a helyeket, együtt utazók sem valószínű, hogy egymás mellett ülnek.

Persze ettől még lehet olyan társaság, amelyiknél úgy működik ahogy írtad. Melyik az,amelyikre te gondoltál?

júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Bocsánat kimarad egy szó, úgy akartam írni hogy némely fapados járatoknál. Én Wizzairrel mentem Londonba többszőr is és egyáltalán nem volt kiosztva ki hova ül, mindenki oda ült ahol talált helyet.
júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#15 csak a kezdetekben volt ilyen, nagyon regen
júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"- a lefoglalásnál NE kelljen már előre kifizetni a jegyek árát, tehát csak akkor kelljen fizetni, amikor már ott vagyunk a repülőtéren"


Nos, ilyen nincs.

júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 BeefEater ***** válasza:
100%

Miért akartok mindenképpen vonattal visszajönni? Ha repülővel jöttök vissza akkor sokkal több lehetőségetek van.

A sétarepülés szerintem jobb opció: hamar megvan, többet láttok és nem kell szívni a repülőtéren.

júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

A repülés egy egyszerű és könnyű dolog. Millió dolgot választhatsz, választhatod hogy legyen olcsó (rányonként 5000 Ft), és legyen egynapos, de olyan választásod nincs, hgy majd a reptéren méltóztatol kifizetni. És olyan sincs, hogy majd BÉcsbe.

Cserébe van olcsó repülőjegy Barcelonába, Brüsszelbe, Rómába, Milánóba, Tiranába szezonon kibül, amikor beutazhatod a világot oda is , vissza is 5000 Ft körül.

Én Milánót ajánlanám , és azt hogy felejtsd már el ezt a bécsi baromságot.

júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
A kereskedelmi repülés lényege, hogy gyorsan eljussatok A-ból B-be, nem a repülés. Pici ablakok vannak, kényelmetlenek a székek az olcsó járatokon stb. Miért pont így akartok repülni és rászánni erre egy teljes napot? Miért nem sétarepülés? Olcsóbb is, izgalmasabb is és nem kell utána órákat vonatozgatni vagy 2-3 órával előbb kimenni a reptérre.
júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!