Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan juthatnánk el (a...

Hogyan juthatnánk el (a legegyszerűbben) repülőgéppel Budapestről Bécsbe, majd még (lehetőleg) aznap onnan vonattal vissza?

Figyelt kérdés

Ennek a kérdésemnek ez az előzménykérdése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__repules-repulojegyek_..


Az itteni válaszok alapján végül úgy döntöttünk, hogy úgy próbáljuk ki a repülést, hogy Bécsbe repülünk, majd onnan vonattal jövünk vissza (lehetőleg még aznap).


A kérdésem az lenne, hogy hogyan és hol érdemes járatot lefoglalni, FONTOS lenne, hogy:

- minél olcsóbb legyen

- jól kilássunk, tehát lehetőleg az ablak mellé szóljon a jegy

- 9-10 óránál sokkal előbb ne nagyon induljon a gép, mert nekünk még Pestre is fel kell utazni vidékről

- a lefoglalásnál NE kelljen már előre kifizetni a jegyek árát, tehát csak akkor kelljen fizetni, amikor már ott vagyunk a repülőtéren


Ennek függvényében, ha megvan a repülőút, hogyan jutunk onnan vissza Budapestre (vagy Győrbe / Sopronba / stb.) vonattal? Hol nézhetek ennek utána? Mármint annak, hogy milyen repülőtereken köthetünk ki, és onnan hogyan jutunk vissza vonattal Pestre (vagy Győrbe / Sopronba / stb.)?


Tudom, hogy elvileg ezeknek én is utána tudnék nézni egyedül, de azért kérdezem ezt mégis külön kérdésben, mert totál kezdő vagyok ezen a téren, és hátha vannak már nálam rutinosabbak is (pláne olyanok, akik voltak már hasonló úton).



júl. 3. 14:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván fapados a legolcsóbb Wizzair vagy Ryanair.Vonat megy a reptérről a hauptbanhofra és onnan a Keletibe.

Elvirán ha két hónappal hamarabb megveszed a jegyet úgy jóval olcsóbb.

Repülőjegy általában hullámzik nem mindig a leghamarabb vagy a legkésőbb megvett jegy a legolcsóbb.

júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"csak akkor kelljen fizetni, amikor már ott vagyunk a repülőtéren"


No, ez nehez lesz. Csak az Austrian repul becs-budapest kozott. a repjegy nem lesz olcso es foleg nem igazan tudod megvenni a repteren (bar lehet, hogy van nekik irodajuk a ferihegyen, de akkor is olcsobb online megvenni a jegyet


Ha olcson ki akarod probalni a repulest, akkor veszel egy olcso ryanair/wizzair jegyet mondjuk milanoba

júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Budaorsrol setarepules


[link]


3 fore a legolcsobb 115 euro

júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#2: Azért nem szeretném előre megvenni a jegyeket, mert nem biztos, hogy éppen akkor el is tudunk menni, és gondolom a jegy árát nem térítik vissza... Vagy mégis? Milánóból nem hinném, hogy még aznap vissza is jutnánk, pedig ez NAGYON FONTOS lenne, ez lenne a legfontosabb (éppen ezért esett Bécsre a választás)...


#3: Megkérdezem majd anyukámat, hogy mit szólna ehhez, köszi!

júl. 3. 15:02
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Prágába repül Ryanair. És onnan van közvetlen vonat.


Bécsbe csak Austrian van, ami minden lesz, csak olcsó nem.

júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5: Nagyon jó, akkor Prágába megyünk... Nem feltétlenül fontos Bécs, az a lényeg, hogy repüljünk egyet... :-)
júl. 3. 15:22
 7/22 anonim ***** válasza:

8000-től már ki lehet fogni jegyeket Prágába. Ha aznap veszed, akkor valószínűleg drágább lesz.

Visszafelé vonattal a regiojet járatai érintik Győrt. Ez is olcsóbb, ha előre megveszed.

júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#4 csak elore tudod megvenni, vagy meregdragan a repuloteren (ha meg van rajta hely)


Amugy a WizzAir-en tudsz hozza venni flex szolgaltatast, akkor ha meggondolod magad, akkor vagy atfoglalhatsz egy masik jaratra (ha dragabb, akkor rafizetsz, de ha olcsobb akkor nem kapod vissza a kulonbozetet) vagy a wizzair szamladon jovairjak a jegyarat es kesobb felhasznalhatod

júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Több úticél is van amit egy nap alatt repülővel meg lehet tenni, csak keresgélni kell a járatok közt, mert nem minden nap úgy jön ki az oda és visszaút, hogy reggel elrepültök , este meg vissza.

Én ma nézegettem a Ryanairnál, hogy a mai nap több úticélra 20%-os kedvezmény van. Konkrétan júliust néztem csak úgy találomra és vannak olyan napok pl. Milánóba, hogy reggeli indulással, aznap esti érkezéssel 20 ezer Ft körül van a repjegy. Pontosan melyik nap és a pontos összeget sem tudom, mert nem konkrét időpontokat nézegettem, csak kíváncsiság miatt.

De biztos vagyok benne, ennél Bécsbe sem olcsóbb, de valószínűleg még drágább lehet a repülés.

Viszont nem reggel 9-10 körül indul a gép, azt hiszem, olyan 7 órás időpontok voltak. ( meg korábbiak is)

Én bírom, csináltunk régebben ilyen napokat, kimentünk enni, kávézni sétálni, de lehet anyukádnak nagyon fárasztó lenne.

1 napos ottalvás nem jöhet szóba?

júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Praga - Budapest kb 7 ora vonattal
júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!